Nauczyciel powinien zarabiać 10 tys. zł brutto. Praca z klasą to zarządzanie projektem

autor: Klara Klinger04.04.2019, 07:20; Aktualizacja: 04.04.2019, 12:46
Ile powinien zarabiać polski nauczyciel?

Ile powinien zarabiać polski nauczyciel?źródło: ShutterStock

- Tyle zarabia project manager w firmie. A praca z klasą to jest zarządzanie projektem. Odpowiedzialność ogromna. Do zawodu nauczyciela powinno się rekrutować najlepsze 5‒10 proc. absolwentów polskich uniwersytetów - mówi w wywiadzie dla DGP prof. Jan Fazlagić z Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Kierownik przygotowanego na zlecenie Ministerstwa Przedsiębiorczości projektu „Szkoła dla innowatora”, który opisywaliśmy na łamach DGP.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (142)

  • obywatel(2019-04-08 13:18) Zgłoś naruszenie 10

    A urzędnicy w sądach? Mają większą odpowiedzialność niż nauczyciele a zarabiają jeszcze mniej, pracując 160 h/m-c a nie 18/ tydz.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • oO(2019-04-08 09:44) Zgłoś naruszenie 00

    Jakiś czas temu postał pewien twór marketingowy o nazwie "innowacje". Cena surowców była bardzo duża i kraje handlujące np. ropą stały się niezwykle bogate. Postanowiono im sprzedać "innowacje" - wytłumaczono, że kraje są bogate bo mają innowacje i warto w nie "zainwestować" pieniądze z ropy, a jak skończy się ropa to będą żyli z innowacji. Niestety badania mówiące że "innowacyjność" zależy głównie od wielkości rynku do którego mamy dostęp i jego zamożności trochę przemilczano. Pieniądze z ropy posłużyły do "innowacji" np. budowy wieżowców na środku pustyni. W naszym pięknym kraju "fachowcy" dotarli do kilku folderów reklamowych i postanowiono iść tą drogą. Rolę wieżowców na środku pustyni godnie reprezentuje Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii - a raport świadczy o braku wyników w pracy ministerstwa i jest niemiłym obarczaniem winą za ten stan szkół podstawowych i średnich. Czy na ******* zarobił wynalazca, producent czy ten co miał dostęp do rynku i sprzedawał ?

    Odpowiedz
  • a dać Wszystkim po 10 tys albo i 50(2019-04-07 19:22) Zgłoś naruszenie 20

    Wszyscy zasługujemy na wiecej !!

    Odpowiedz
  • lucek(2019-04-07 13:54) Zgłoś naruszenie 20

    Dlaczego tylko 10000?Może od razu po studiach 20-25k.A co-należy się im.

    Odpowiedz
  • cd(2019-04-06 13:07) Zgłoś naruszenie 10

    Profesorski bełkot p. Jana. Praca nauczyciela to przekazywanie wiedzy w ramach narzuconego przez MEN programu i sprawdzanie wiedzy uczniów. Rok w rok to samo. Jeżeli po np. 10-ciu latach pedagog musi się jeszcze przygotowywać do lekcji, to coś jest z nim nie tak...

    Odpowiedz
  • as(2019-04-05 14:22) Zgłoś naruszenie 00

    To ile powinna wynosić emerytura po 45 latach pracy w przemysle 10 000 zl to prowokacja i absurd wielu znam uczą po 30 lat wkolko to samo a sami niedouczeni i nie chcą sie przyznać

    Odpowiedz
  • Zenek(2019-04-05 12:41) Zgłoś naruszenie 10

    Za 18 godzin tygodniowo to więcej się nie należy a jak nie pasuje to obowiązku pracy w szkolenie nie ma . Proszę porównać prace w przemyśle przeważnie 40-60 tygodniowo za 3000 tyś

    Odpowiedz
  • laki(2019-04-05 12:40) Zgłoś naruszenie 10

    Ten profesor nie ma zielonego pojęcia o czym mówi. Aż strach pomysleć jakich wykładowców mamy na uczelniach.

    Odpowiedz
  • Entrepreneur(2019-04-05 07:46) Zgłoś naruszenie 20

    Nauczyciel powinien rzekomo zarabiać 10 000 zł miesięcznie. A kto tak powiedział? Profesor z Uniwersytetu xxx. Dla niego to by było na rękę - gdyby taki nauczyciel w liceum czy w szkole podstawowej zarabiał te 10 tys, to taki profesor zarabiałby po 20 tys albo po 40 tys zł miesięcznie. Z drugiej strony patrząc - wykładowcy na uczelniach mają zajęcia o różnej porze dnia i to nie tylko od poniedziałku do piątku. Wykłady na studiach zaocznych odbywają się w soboty i w niedziele. Ja osobiście będąc 5 lat temu na studiach dziennych magisterskich w Lublinie miałem jednego dnia zajęcia od godz. 14:00 do 21:00. Rozumiem więc, że wykładowca może zarabiać 10-15 tys. zł miesięcznie. Ale w szkołach gdzie lekcje odbywają się od poniedziałku do piątku od 08:00 do 16:00 (max 17:00), do tego nauczyciele mają wszystkie soboty i niedziele wolne, ferie zimowe, ferie świąteczne oraz 2,5 miesiąca wakacji 10 tys. zł miesięcznie to jest jakiś absurd! Wystarczy dać podwyżki nauczycielom, a zaraz pójdą strajkować lekarze, pielęgniarki, strażacy, policjanci, administracja itp. Tylko skąd wziąć na to wszystko pieniądze...

    Odpowiedz
  • nn(2019-04-05 07:14) Zgłoś naruszenie 10

    Każdy powinien zarabiać 10000 albo więcej.

    Odpowiedz
  • albin(2019-04-05 00:36) Zgłoś naruszenie 10

    Nie ulegać cwaniakom, nie to won ze szkoły. A rodzice sądownie będą ich skarżyć.

    Odpowiedz
  • Super(2019-04-04 23:08) Zgłoś naruszenie 01

    Bardzo trafne spostrzeżenie. Nauczyciele powinni właśnie tyle zarabiać. Ok. 10 tys. zł miesięcznie. Może stażyści trochę mniej na początek. Wyrzucić tę bezsensowną kartę nauczyciela i dać im po 10 tys. zł miesięcznie.

    Odpowiedz
  • dekle(2019-04-04 23:07) Zgłoś naruszenie 30

    jedno zero sie autorowi dodało....

    Odpowiedz
  • Ja(2019-04-04 21:29) Zgłoś naruszenie 00

    A może wydłużyć rok szkolny do 12 miesięcy??? Wówczas rodzice nie będą mieli problemy ze swoimi dziećmi. Nauczyciel w Finlandii pracuje 4 godziny dziennie a wakacje są dłuższe niż w Polsce. W Czechach w liceach etat przy tablicy to 15 godzin. To tylko niektóre przykłady.

    Odpowiedz
  • maly(2019-04-04 20:56) Zgłoś naruszenie 10

    ja.zarabiam.2000.tys.miesiecznie.i.pracuje.swiatek.piatek

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • gall anonim(2019-04-04 20:40) Zgłoś naruszenie 00

    Chyba ma żonę nauczycielkę

    Odpowiedz
  • Rex(2019-04-04 20:23) Zgłoś naruszenie 10

    Ciekawe skąd pan profesor wziął stawki zarobków. https://wynagrodzenia.pl/moja-placa/ile-zarabia-project-manager. - Według tego raportu mediana to 6500 brutto

    Odpowiedz
  • Zeghar(2019-04-04 19:39) Zgłoś naruszenie 30

    Nie wiem co pan profesor zażywa, ale to ma niezłe skutki uboczne. Przy takiej manianie, jaką odstawia część nauczycieli, to przy porównaniu z kierownikami projektów, dawno byliby wykopani z firmy, z odpowiednią opinią i żądaniem odszkodowania za wyrządzone straty.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • xyz(2019-04-04 19:16) Zgłoś naruszenie 11

    Znalazłem- Państwo policyjne to państwo, w którym policjant zarabia więcej od nauczyciela. – Włodzimierz Lenin.

    Odpowiedz
  • aaa(2019-04-04 19:13) Zgłoś naruszenie 11

    Jeśli policjant zarabia więcej niż nauczyciel to mamy do czynienia z państwem totalitarnym (kto to powiedział ?)

    Odpowiedz