Inspekcja pracy wkroczy do strajkujących szkół. Będą kontrole legalności strajku

autor: Klara Klinger, Artur Radwan02.04.2019, 07:14; Aktualizacja: 02.04.2019, 16:32
Nieoczekiwanie wsparcia pedagogom udzielił także prezydent Andrzej Duda. Na wiecu w Gorzowie Wielkopolskim zaproponował aby objąć nauczycieli 50-proc. kosztami uzyskania przychodu.

Nieoczekiwanie wsparcia pedagogom udzielił także prezydent Andrzej Duda. Na wiecu w Gorzowie Wielkopolskim zaproponował aby objąć nauczycieli 50-proc. kosztami uzyskania przychodu.źródło: ShutterStock

Dziś druga tura negocjacji między rządem a nauczycielami. Według naszych informacji resort edukacji sięga po nowy argument mający zniechęcić do protestów. Będą prowadzone kontrole legalności strajków

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (87)

  • ewelina(2019-04-12 22:53) Zgłoś naruszenie 00

    najlepszy zawód świata ,a nauczyciele sami wspaniali ludzie ,nic dodać nic ująć .SUPER LYDZIE KOCHAJĄ WSZYSCY NASZE DZIECI

    Odpowiedz
  • księgowa- 8 godzin dziennie+dodatkowo w domu(2019-04-09 15:17) Zgłoś naruszenie 10

    Za 2 i1/2 godziny dienie efektywnej pracy przy tablicy pełny etat to chyba nigdzie na świecie nie ma.Polska to bardzo bogaty kraj?.

    Odpowiedz
  • R(2019-04-08 18:41) Zgłoś naruszenie 00

    Strajkować każdemu wolno i takie ma prawo walczyć o swój byt ale są zawody w których dobór czasu jest istotny. Nie miałoby sensu strajkowanie nauczycieli w wakacje ale czy to godne strajkowanie właśnie w okresie gdy mają być egzaminy. Dlaczego nie zaczęli strajku w styczniu lub lutym czy wtedy było OK. Strajk w tym okresie jest specjalnie wybrany po to by wywrzeć większą presję na rządzie. Nie pałam zbytnią sympatią do tego ani poprzedniego rządu i rozumiem że młodzi nauczyciele zarabiają poniżej tego co należy się pracownikowi po studiach (którym notabene sam jestem) ale nie powinien odbyć się w tym okresie.

    Odpowiedz
  • Anna Ros(2019-04-08 14:50) Zgłoś naruszenie 00

    Nauczyciele to bardzo roszczeniowa grupa.Są zadufani w sobie,zarozumiali,bez pokory ,bez szacunku dla innychi niestety często bez kultury.Może ktoś z Was miał okazję być na wczasach z nauczycielami? Zachowują się głośno,niesympatycznie i wciąż czegoś chcą,i wciąż się mądrują.I ciągle coś im się nie podoba. Koszmar.Wcale też nie mają takiej wiedzy.Trudno z nimi porozmawiać o czymś innym niż szkoła lub ich najmądrzejsze dzieci.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • nauczycielka(2019-04-07 23:29) Zgłoś naruszenie 00

    Czy Inspekcja Pracy nie mogłaby się raczej zająć ogromną ilością pracowników, pracujących na czarno? Jest to nagminne w niektórych branżach. Winę ponoszą oczywiście pracodawcy. Wielu młodych ludzi pracuje kilka lat i nie ma ani grosza wpłaconego do ZUS.

    Odpowiedz
  • Popis(2019-04-06 19:57) Zgłoś naruszenie 00

    Ciekawe czy inspekcja pracy sprawdzi pracownikow w komisji czy maja aktualne badania i moga wogole siedziec podczas egzaminu

    Odpowiedz
  • t(2019-04-03 08:58) Zgłoś naruszenie 00

    Ale przecież dyrektorzy szkół stoją po przeciwnej stronie barykady jak strajkujący. Co da ukaranie dyrektora?

    Odpowiedz
  • Wkurzona(2019-04-03 08:34) Zgłoś naruszenie 00

    do Wozna-to zażyj coś na uspokojenie i zniknij

    Odpowiedz
  • Kik(2019-04-02 20:06) Zgłoś naruszenie 01

    Po 30 latach komuna wróciła

    Odpowiedz
  • Lekarz(2019-04-02 17:13) Zgłoś naruszenie 106

    Nauczyciele to lenie i nieroby. Gonić do roboty. i tak za dużo im płacą jak za nic nierobienie.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Lekarz(2019-04-02 17:12) Zgłoś naruszenie 10

    Nauczyciele to lenie i nieroby. Gonić do roboty. i tak za dużo im płacą jak za nic nierobienie

    Odpowiedz
  • placi sie za prace(2019-04-02 15:25) Zgłoś naruszenie 121

    Nie bedzie dodatkow za wysluge TYLKO ZA EFEKTYWNA PRACE!!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Ciekawy(2019-04-02 15:13) Zgłoś naruszenie 48

    A może ktoś poda podstawę prawną takich działań. Wydaje mi się, ze PIP nie ma żadnych umocowań prawnych aby "kontrolować" spory zbiorowe.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Olga(2019-04-02 14:13) Zgłoś naruszenie 88

    Policyjne i opresyjne państwo PiS ze działaniami rodem z PRL i czasów Stalina. No, ale nie ma się co dziwić - Kaczyńskiemu przypominają się jego dobre czasy

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Lucek(2019-04-02 13:29) Zgłoś naruszenie 133

    Kasa fiskalna do " korków " ... natychmiast !!!

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • PR(2019-04-02 12:35) Zgłoś naruszenie 43

    Czy brak zgłoszenia przez pracodawcy/dyrektora rozpoczęcia sporu zbiorowego do PIP przesądza o legalności strajku? Nie wydaje mi się. To obowiązek pracodawcy, w którego interesie nie leży strajk. Druga strona wypełniła wszystkie wymagania ustawy.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Popis(2019-04-02 12:01) Zgłoś naruszenie 02

    Prawda jest taka. Zespól szkół jako jedna placowka dla znp a dla men sa to 3 rozne szkoly.dlatego taka rozbieżność procentowa.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Ciekawa(2019-04-02 11:46) Zgłoś naruszenie 161

    Gdy ja kończyłam podstawówkę, nie było egzaminów. Pierwszy egzamin to była matura. Da się? Da. I coś jeszcze wam powiem. To jakim kto był uczniem, jakie osiągał oceny, nie ma przełożenia na radzenie sobie w życiu, na sukces zawodowy.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Przeciwnik podwyżki pensji nauczycielom(2019-04-02 11:33) Zgłoś naruszenie 1520

    Tak pracują 18 h w tygodniu prawie 50 dni urlopu wakacje wszystkie święta zaraz od 10 kwietnia będą mieć wolne już o godzinie 12 oni są po pracy wszelkie ulgi dodatki rok urlopu płatnego na podratowanie zdrowia i co jeszcze im się należy która grupa zawodowa tak ma jak nauczyciele nikt a jeszcze po tysiąc podwyżki na pewno Jarek K wierzę w ciebie że nie dostaną tej podwyżki.Nawet gdyby dostali ta podwyżkę to jest taka grupa ludzi która pójdzie zagłosować na opozycję czyli PO a nie na PIS więc szkoda nawet z tą grupa prowadzić dialog

    Pokaż odpowiedzi (5)Odpowiedz
  • Napadnięty przez znp(2019-04-02 11:27) Zgłoś naruszenie 2015

    Mam pytanie do was wykształceni bardzo, nauczyciele. Jeśli egzaminy, promocje się nie odbędą, to jak spojrzycie tym dzieciom, ich rodzicom w oczy???.Ja spaliłbym się ze wstydu, uciekłbym na koniec świata. Tak będziecie źle postrzegani wszyscy. Winą zostaniecie obciążeni wy z tej szkoły do której chodzi dziecko danego rodzica. Wyobraźcie sobie lekarza : na drodze zdarza się wypadek nadjeżdża karetka, a lekarz widząc rozbitego "malucha" pyta rannego czy ma pieniądze, czy jest ubezpieczony. Ranny odpowiada, że nic nie ma z tych rzeczy, więc "dochtur" wsiada do karetki i odjeżdża. Wy dzisiaj jesteście podobni do tego "dochtura". Nikt wam protestowania nie zabrania. Jesteście inteligentną "kastą" i wypadałoby robić to inteligentnie, a nie po zbójecku. Źle to o was świadczy. Brak odwagi i honoru to bardzo zły przykład dla młodego pokolenia. "I to nie jest protest POlityczny, a to wszystko dla dobra dzieci". Hipokryzja na najwyższym POziomie.

    Pokaż odpowiedzi (8)Odpowiedz