Broniarz odpowiada na apel Zalewskiej. "Termin egzaminów jest poważnie zagrożony"

22.03.2019, 12:20; Aktualizacja: 22.03.2019, 12:55
Sławomir Broniarz

Sławomir Broniarzźródło: PAP
autor zdjęcia: Jakub Kamiński

Termin egzaminów jest, niestety, poważnie zagrożony - powiedział w piątek szef Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz, odnosząc się do zapowiadanego przez ZNP strajku.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (25)

  • KoTak(2019-03-22 12:46) Zgłoś naruszenie 2238

    Szanowni Rodzice.... Jest podstawowa zasada prawa - "Kto z winy swojej wyrządził szkodę zobowiązany jest do jej naprawienia" Tak więc w przypadku jakichkolwiek braków kwalifikacji, niezorganizowania egzaminów pozwy cywilne za straty dotyczące np. konieczności dalszego pobytu w internacie, stresu dla osoby małoletniej kierowane w stosunku do bezpośredniego sprawcy - t. Związku zawodowego i konkretnych pedagogów. Niech walcza o swoje w wakacje i nie kosztem naszych dzieci....

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • KoTak(2019-03-22 14:23) Zgłoś naruszenie 56

    Do alek Tym gorzej jest więc podmiotoem, który - jak twierdzisz- ustawowo umocowanemu podmiotowi uniemożliwia realizacje jego funkcji, co najmniej podżegając do łamania prawa na które się powołujesz.....

    Odpowiedz
  • POPIS(2019-03-22 14:26) Zgłoś naruszenie 43

    Skargi proszę wysyłać do Nozki.pozdrawiam

    Odpowiedz
  • KoTak(2019-03-22 14:52) Zgłoś naruszenie 1113

    Do Komji; Tak ale nie może naruszać moich interesów jako osoby postronnej. Jeżeli do tego dochodzi to mam prawo ich dochodzenia środkami prawnymi a nawet zastosowania zabezpieczeń przed potencjalnym naruszeniem takowych interesów jeżeli istnieje istotne ryzyko ( w tym odszkodowania, zadośćuczynienia, itp....) . Dlaczego dzieci maja być zakładnikami, czy zdajesz sobie sprawę ze stanu dziecka mającego plany na dalsza naukę któremuś, czyjeś widzimisie staje temu na drodze. Jeżeli dzisiaj na to pozwolimy to jutro pozwolimy na branie zakładników , a dalej być może na ich egzekucje w imię realizacji czyiś partykularnych interesów....

    Odpowiedz
  • Iwona(2019-03-22 15:03) Zgłoś naruszenie 206

    Selekcja na dobrych i złych nauczycieli i po selekcji tym dobrym podwyżka. Tych dobrych jest około połowy. Reszta mści się na uczniach za niepowodzenia w domu, krzykami, złymi ocenami. Ich przegotowanie psychologiczne albo nie istnieje albo dawno nie było odświeżane. Brak zasad rekrutacji do pracy w szkole, powoduje że osoby z piątkami na dyplomie, bynajmniej nie mają pierwszeństwa przed tymi słabymi. To się musi zmienić. I wtedy tych naprawdę dobrych wynagradzać.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Ktoś(2019-03-22 15:35) Zgłoś naruszenie 4512

    Nauczyciele muszą walczyć o swoje! A skoro minister edukacji jest tak zatroskana tym, że nie będzie miał kto przeprowadzić egzaminów, to jest rozwiązanie. W Sejmie jest bardzo wielu posłów, którzy przed dorwaniem się do władzy pracowali jako nauczyciele – niech w ramach wolontariatu przeprowadzą egzaminy. Jaki jest problem?

    Odpowiedz
  • KoTak(2019-03-22 15:53) Zgłoś naruszenie 926

    Do Ktoś; Zgadzam się, strajk -najlepiej głodowy- w pierwszy dzień wakacji. A jak komuś nie pasuje to sa wypowiedzenia umów o pracę. Przypuszczam, że z obsadzeniem tych "słabopłatnych" stanowisk nie będzie problemu. Ja przynajmniej o takich nie słyszałam.....

    Odpowiedz
  • OTUA(2019-03-22 16:15) Zgłoś naruszenie 1312

    Mamy konstytucję?. Mamy. Art.59 p.3 .- mówi "Ze względu na dobro publiczn ustawa może ograniczyć prowadzeni strajku lub zakazać go w oniesieniu do określonych kategorii pracowników lub w określonych dziedzinach". Szantaż, groźby kierowane do rządu , do społeczeństwa pozwalają na skorzystanie przez rząd z tego przepisu. Art.72 p.4 Rzecznik Praw Dziecka - czy jest taki ktoś w III RP?. Art.76. Ochrona przed nieuczciwymi praktykami rynkowymi - Jest ta ochrona czy jej nie ma?. Art.79.Prawa, wolności konstytucyjne naruszone - Trybunał Konstytucyjny. Art.80 Sprawa do RPO. Art. 82 - troska o dobro wspólne. Dzieci są dobrem wspólnym , czy nie są?. Art. 86 dbałość o stan środowiska. Wzbudzanie niepokojów społecznych - to nazywa śię poprawą środowiska?. Art.125 Referendum- Kto potwierdzi ważność, uczciwość waszego referendum?. Art.208 Rzecznik Praw Obywatelskich- Czy prawa obywateli nie zostaną naruszone w przypadku odstąpienia od egzaminów nauczycieli?. Ile uczniów zostanie poszkodowanych, ile rodziców zostanie poszkodowanych, Co może się stać gdy nauczyciele nie przystąpią do egzaminów????. Nauczyciele czy w ten sposób można podnosić swój prestiż w społeczeństwie, wśród uczniów???.

    Odpowiedz
  • robol(2019-03-22 19:09) Zgłoś naruszenie 58

    mam propozycje w nastepnych wyborach nieglosowac na pis po poniewaz nikt nie broni interesu zwyklego pracownika w krajach starej ue jest to normalna rzecza ze pracownik ma wyplacana premie na pulrocze i na swieta a jak firma ma durzy zysk to jeszcze dodatkowa premie poza tym platne za natgodziny soboty popoludniowki nocki trudne warunki pracy nierozumie dlaczego tak niejest w polsce to itak durzo mniej nirz maja nauczyciele czy mundurowki pozatym najnisze wynagrodzenie jest bez podatku poniewarz to jest minimum poczebne do rzycia a pis udaje ze mi cos daje ze obnirzy mi podatek o jeden procent albo 100zl brutto a gdzie inflacja dajac mi 500zl robi zemnie zebraka i uczy ludzi ze lepij niepracowac tylko kombinowac i co imamy spoleczenstwo roszczeniowe nauczyciele kturzy sa zatrudnieni na normalne etaty nie strajkuja a karta nauczyciela dziala jak imunitet morzna rzadac ale komus czeba zabrac najlepiej temu co placi zus od konca komunizmu tylko fukciunarusze panstwowi zachowali swoje przywileje a ludzie pracy utracili wszystko nadodatek wydlurza sie nam lata do emeretury ktore beda coraz nirzsze bo ponoc wydlurza nam sie czas rzycia tylko ze szkoda ze nauczycielom sie niewydlurza i mundurowym oni maja procentowo od zarobku plus czesc dodatkow widac maja coraz cierzsze warunki pracy a ja jako spawacz mam coraz zdrowsze poniewarz teraz juz moge zgodnie z bhp pracowac 10 godzin 6 dni wtygodniu do 67lat no a emeretura mi wystarczy najnisza bo przecierz bede jusz stary i poco mi pieniodze lepiej dac nauczycielowi on lepiej je sporzytkoje bedzie jeszcze mlody 55lat wiec poczebujacy w polsce niema takiego czegos jak partia pracy dlatego mamy grupy spoleczne z rozbuchanymi przywilejami i przewarzajaca wiekszosc ktora na to pracuje to tak jak wsredniowieczu rozne stany a na samym dole ci co najcierzej pracuja ponoc komuna sie skoczyla 30 lat temu a mi sie wydaje ze tylko inaczej sie nazywa muwia ze wolny rynek wszystko wyrowna to iccie nauczyciele pracowac do prywatnych firm oni wam na pewno wyrownaja wdul niezamierzam w nadchodzacych wyborach glosowac na zadna z glownych parti poniewarz jest to konserwacja tego co jest a muwie wam ze przywileje ludzi deprawuja a przywileje apsolutne deprawuja apsolutnie starczy popaczec na sedziow czy politykow nic ich niejest wtanie roszyc nawet wybory poniewasz glosujesz na liste a nie na czlowieka starczy ze lista przejdzie i jestes w sejmie poprostu partia cie deleguje wcale nie musisz byc wybrany i tak mamy w sejmie rzolennych dziatkow od samego poczontku tak zwanych wolnych wyborow a listy ktore maja najwysze poparcie nie przechodza bo jest prug 5 procentowy a wdemokraci karzdy powinien miec swojego reprezetata przecierz polska to nie sami pis i po do nauczycieli pamietam taki program w pl tv info jak pewien znany ekonomista powiedzial ze moze udowodnic nauczycielom ze zarabiaja najwiecej w uni europejskiej jesli przeliczyc im rzeczywisty czas pracy przez przywileje wczesne emerytury i wysokosc tych emerytur a skoro w polsce pracownik zarabia najmniej tylko w rumuni maja gorzej to niema zadnego powodu zeby nauczyciel w polsce byl krezusem druga sprawa niema tak bardzo obleganych stanowisk pracy jak miejsca pedagogiczne policja czy strarz na jedno miejsce kupa ludzi a najczesciej dostaja je dzieci albo znajomi ktorzy joz sa w systemie starczy popaczec matka nauczycielka curka terz ojciec policjat sen tesz matka sedzia syn prokurator muwia ze oni pelnia najwarzniejsza fukcie w spoleczestwie poprostu nam slurza a to tylko synekury

    Odpowiedz
  • Policjant(2019-03-22 19:33) Zgłoś naruszenie 918

    Policjanci dostali średnio 450 zł netto podwyżki a wy chcecie aż 1000 zł dlaczego, czy wam się bardziej należy. Dlaczego chcecie zarabiać więcej od kogoś kto naprawdę naraża życie i pracuje w nocy w święta i w weekendy?

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Bert(2019-03-22 21:32) Zgłoś naruszenie 1318

    Coś z tym "towarzystwem" trzeba będzie w końcu zrobić. 700.000 roszczeniowych pasibrzuchów chowających się za żywe tarcze z naszych dzieci, to chyba lekka przesada. Rząd im "kadzi", ale prawda jest taka, że to jest jedna z ostatnich enklaw socjalizmu ala "Co mi zrobisz jak mnie złapiesz" Barei.

    Odpowiedz
  • keks(2019-03-23 11:01) Zgłoś naruszenie 92

    każdy zawód jest bardzo wazny - a wszyscy zapaminają o jednej ważnej rzeczy że tych na górze to właśnie my NARÓD - CZYLI wszyscy utrzymujemy za naszą czasami trudną i odpowiedzialną prace. - właśnie dlatego należy upominać się o swoje popieram każdego kto chce strajkować - oni wobec nas nie mają skrupułów sobie dają wysokie pensje, podwyżki, nagrody, premie - przestanmy pracować - nie wytrzymają roku ..... gdyby ludzie zarabiali GODNIE nie dochodziło by do takich sytuacji jakim jest STRAJK - Zatem niech Strajkują .... Powodzenia

    Odpowiedz
  • Andrzej53(2019-03-23 12:01) Zgłoś naruszenie 79

    W wypowiedziach nauczycieli dotyczących wykonywaniu zawodu zawsze jest mowa o powołaniu ,etyce itp., a gdy nadchodzi czas egzaminów to strajk.. Zawsze można ,gdy się warunki pracy nie podobają zmienić zawód.

    Odpowiedz
  • RAMZES12(2019-03-23 13:17) Zgłoś naruszenie 45

    Termin egzaminów jest, niestety, poważnie zagrożony - powiedział w piątek szef Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz i twój stołek tez.

    Odpowiedz
  • Myśląca mama(2019-03-24 01:39) Zgłoś naruszenie 54

    Drodzy rodzice...egzamin egzaminem...bo po burdelu minister w reformie....ciekawe gdzie się dzieci dostaną Apel do minister....to pani niech będzie blisko dzieci jak będą dostawać się do szkół, nauczyciele niczemu nie są tu winni, oni reformy nie wymyślili

    Odpowiedz