Nowe przepisy o bhp cieszą dyrektorów szkół

autor: Artur Radwan28.11.2018, 08:31; Aktualizacja: 28.11.2018, 09:43
Każda dorosła osoba powinna potrafić udzielić pierwszej pomocy, a z tym w naszym kraju jest różnie.

Każda dorosła osoba powinna potrafić udzielić pierwszej pomocy, a z tym w naszym kraju jest różnie.źródło: ShutterStock

- Na szczęście resort nauki wycofał się z wielu rewolucyjnych zmian, które zapowiadał jeszcze kilka miesięcy temu. Większość z nich była niemożliwa lub bardzo trudna do realizacji -mówi Jacek Rudnik wicedyrektor w Szkole Podstawowej nr 11 im. Henryka Sienkiewicza w Puławach, członek zarządu Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Kadry Kierowniczej Oświaty, wcześniej dyrektor gimnazjum.

W przyszłym tygodniu wchodzi w życie nowelizacja rozporządzenia w sprawie BHP w placówkach oświatowych. Niestety wprowadza tylko kosmetyczne zmiany zamiast zapowiadanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej rewolucji. Dyrektorzy szkół i samorządy są chyba z tego zadowoleni?

Cieszę się, że MEN wycofał się z propozycji, które zwiększają biurokrację. Część z nich była niemożliwa do wykonania, a część bardzo trudna do wdrożenia.

Być może po wyborach parlamentarnych pojawi się kompleksowe rozporządzenie, które wróci do tych rozwiązań.

Tego nie wiem, ale nowe rozporządzenie musi zostać wydane, skoro formalnie nie ma już upoważnienia do wydania tego aktu prawnego w ustawie o systemie oświaty. Zanim MEN się za nie zabierze, warto nas zapytać, czego w tym akcie brakuje, a co powinno być zmienione i dostosowane do dzisiejszych realiów.


Pozostało jeszcze 79% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane