statystyki

Wyższe stypendia dla studentów, ale z limitem

autor: Paulina Szewioła06.11.2018, 22:11; Aktualizacja: 07.11.2018, 08:49
Oddzielne regulacje w tym zakresie w stosunku do żaków nadzorowanych przez siebie uczelni przygotują też resorty: obrony narodowej, spraw wewnętrznych i administracji, sprawiedliwości, kultury i dziedzictwa narodowego, zdrowia oraz gospodarki morskiej.

Oddzielne regulacje w tym zakresie w stosunku do żaków nadzorowanych przez siebie uczelni przygotują też resorty: obrony narodowej, spraw wewnętrznych i administracji, sprawiedliwości, kultury i dziedzictwa narodowego, zdrowia oraz gospodarki morskiej.źródło: ShutterStock

Wzrost wsparcia dla żaków za wybitne osiągnięcia naukowe, artystyczne lub sportowe przewiduje projekt nowego rozporządzenia w sprawie ministerialnych stypendiów dla studentów i młodych naukowców przygotowany przez resort nauki i szkolnictwa wyższego.

Pomoc dla studentów wzrośnie z 15 tys. zł do 17 tys. zł (wypłacanych jednorazowo). W przypadku stypendiów dla wybitnych młodych naukowców kwota nie ulegnie zmianie i nadal będzie wynosić 5390 zł miesięcznie.

Jest jednak pewien haczyk. Chcąc utrzymać poziom finansowania – który w latach 2014–2018 wynosił około 14,3 mln zł – resort nauki określił maksymalną liczbę stypendiów przyznawanych corocznie studentom i młodym naukowcom. Pierwszych będzie maksymalnie 840, natomiast w przypadku młodych naukowców limit wyniesie 170, z czego 50 proc. stanowić będą stypendia dla doktorantów.


Pozostało jeszcze 60% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • nk(2018-11-07 09:57) Zgłoś naruszenie 00

    "W przypadku stypendiów dla wybitnych młodych naukowców kwota nie ulegnie zmianie i nadal będzie wynosić 5390 zł miesięcznie." No nieźle, to wybitny adiunkt nie ma co liczyć na takie wynagrodzenie, nie mówiąc już o wykładowcy, który prowadzi zajęcia m. in. dla "wybitnych młodych naukowców".

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane