statystyki

Mniej dokumentów dla uczelni przy wnioskach o finansowanie inwestycji

autor: Paulina Szewioła10.10.2018, 07:12; Aktualizacja: 11.10.2018, 08:09
W rozporządzeniu zaproponowano zmianę terminu składania wniosków dotyczących inwestycji związanych z działalnością naukową.

W rozporządzeniu zaproponowano zmianę terminu składania wniosków dotyczących inwestycji związanych z działalnością naukową.źródło: ShutterStock

Mniejsza liczba dokumentów, jakie szkoły wyższe, instytuty badawcze i naukowe będą musiały dołączać do wniosków o finansowanie inwestycji związanych z kształceniem oraz działalnością naukową. To jedna z najważniejszych zmian przewidzianych w projekcie rozporządzenia ministra nauki i szkolnictwa wyższego.

Reguluje ono kwestie dotyczące przyznawania, rozliczania i przekazywania pieniędzy na realizację przedsięwzięć dotyczących kształcenia (m.in. inwestycje, zakup nieruchomości i pozostałych środków trwałych) i działalności naukowej (m.in. przedsięwzięcia dotyczące aparatury naukowo-badawczej oraz infrastruktury informatycznej, o wartości przekraczającej 500 tys. zł, inwestycje budowlane oraz związane z zakupem nieruchomości).

W rozporządzeniu zaproponowano zmianę terminu składania wniosków dotyczących inwestycji związanych z działalnością naukową. Teraz można je było wnosić do 31 sierpnia roku poprzedzającego rok, w którym była planowana realizacja zadania. Po zmianach będzie można składać wnioski do 31 lipca. Resort tłumaczy, że zmiana podyktowana jest koniecznością zapewnienia odpowiedniego czasu na rozpatrzenie pod względem formalnym i merytorycznym dużej liczby składanych wniosków.


Pozostało 61% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane