statystyki

Mniej dokumentów dla uczelni przy wnioskach o finansowanie inwestycji

autor: Paulina Szewioła10.10.2018, 07:12; Aktualizacja: 11.10.2018, 08:09
W rozporządzeniu zaproponowano zmianę terminu składania wniosków dotyczących inwestycji związanych z działalnością naukową.

W rozporządzeniu zaproponowano zmianę terminu składania wniosków dotyczących inwestycji związanych z działalnością naukową.źródło: ShutterStock

Mniejsza liczba dokumentów, jakie szkoły wyższe, instytuty badawcze i naukowe będą musiały dołączać do wniosków o finansowanie inwestycji związanych z kształceniem oraz działalnością naukową. To jedna z najważniejszych zmian przewidzianych w projekcie rozporządzenia ministra nauki i szkolnictwa wyższego.

Reguluje ono kwestie dotyczące przyznawania, rozliczania i przekazywania pieniędzy na realizację przedsięwzięć dotyczących kształcenia (m.in. inwestycje, zakup nieruchomości i pozostałych środków trwałych) i działalności naukowej (m.in. przedsięwzięcia dotyczące aparatury naukowo-badawczej oraz infrastruktury informatycznej, o wartości przekraczającej 500 tys. zł, inwestycje budowlane oraz związane z zakupem nieruchomości).

W rozporządzeniu zaproponowano zmianę terminu składania wniosków dotyczących inwestycji związanych z działalnością naukową. Teraz można je było wnosić do 31 sierpnia roku poprzedzającego rok, w którym była planowana realizacja zadania. Po zmianach będzie można składać wnioski do 31 lipca. Resort tłumaczy, że zmiana podyktowana jest koniecznością zapewnienia odpowiedniego czasu na rozpatrzenie pod względem formalnym i merytorycznym dużej liczby składanych wniosków.


Pozostało jeszcze 61% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane