Kształcenie zawodowe na nowych zasadach. Sejm znowelizował przepisy

09.11.2018, 10:28; Aktualizacja: 09.11.2018, 12:14
Szkoły i placówki prowadzące kształcenie zawodowe będą mogły gromadzić na wydzielonym rachunku dochody uzyskiwane z prowadzonej w ramach kształcenia w danym zawodzie działalności usługowej.

Szkoły i placówki prowadzące kształcenie zawodowe będą mogły gromadzić na wydzielonym rachunku dochody uzyskiwane z prowadzonej w ramach kształcenia w danym zawodzie działalności usługowej.źródło: ShutterStock

Uczniowie szkół prowadzących kształcenie zawodowe będą musieli obowiązkowo przystąpić do egzaminu zawodowego lub egzaminu czeladniczego. Będzie to warunkiem ukończenia szkoły - zdecydował w piątek Sejm nowelizując ustawę Prawo oświatowe.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (6)

 • nauczyciel(2018-11-09 18:55) Zgłoś naruszenie 121

  " Ujednolicono także wymiar pensum nauczycieli kształcenia zawodowego do 20 godzin tygodniowo." Dla nauczycieli przedmiotów teoretycznych oznacza to znaczną obniżkę pensji. Już w tym momencie ciężko znaleźć fachowca chcącego uczyć w technikum, co ma ten ruch na celu? Czy mamy iść na masowo na L4 jak policjanci?

  Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
 • alf(2019-01-02 08:40) Zgłoś naruszenie 110

  ada, wszyscy tacy jak ty na nauczycieli plują nie zdając sobie sprawy, że to, że masz się gdzie leczyć, to, że masz gdzie mieszkać itd. to wszystko dzięki nim. Gdyby nie oni wrócilibyśmy do jaskiń i epoki kamienia łupanego. Zanim coś napiszesz pomyśl, a jeśli myślenie sprawia ci ból to lepiej nie pisz.

  Odpowiedz
 • greg(2018-11-20 22:01) Zgłoś naruszenie 70

  ada bardzo madrze prawisz... zlozylas juz podanie do jakiegos technikum? moze np. administracja linuxem Ci pasuje albo serwerem 2k16, a może nauczysz mlodych adeptow np cos z sieci komputerowych? Bardzo prosze o cv od Ciebie, bo nie mam chetnych do pracy w szkole :(

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane