Wyższe stypendia dla studentów, ale z limitem

autor: Paulina Szewioła06.11.2018, 22:11; Aktualizacja: 07.11.2018, 08:49
Oddzielne regulacje w tym zakresie w stosunku do żaków nadzorowanych przez siebie uczelni przygotują też resorty: obrony narodowej, spraw wewnętrznych i administracji, sprawiedliwości, kultury i dziedzictwa narodowego, zdrowia oraz gospodarki morskiej.

Oddzielne regulacje w tym zakresie w stosunku do żaków nadzorowanych przez siebie uczelni przygotują też resorty: obrony narodowej, spraw wewnętrznych i administracji, sprawiedliwości, kultury i dziedzictwa narodowego, zdrowia oraz gospodarki morskiej.źródło: ShutterStock

Wzrost wsparcia dla żaków za wybitne osiągnięcia naukowe, artystyczne lub sportowe przewiduje projekt nowego rozporządzenia w sprawie ministerialnych stypendiów dla studentów i młodych naukowców przygotowany przez resort nauki i szkolnictwa wyższego.

Pomoc dla studentów wzrośnie z 15 tys. zł do 17 tys. zł (wypłacanych jednorazowo). W przypadku stypendiów dla wybitnych młodych naukowców kwota nie ulegnie zmianie i nadal będzie wynosić 5390 zł miesięcznie.

Jest jednak pewien haczyk. Chcąc utrzymać poziom finansowania – który w latach 2014–2018 wynosił około 14,3 mln zł – resort nauki określił maksymalną liczbę stypendiów przyznawanych corocznie studentom i młodym naukowcom. Pierwszych będzie maksymalnie 840, natomiast w przypadku młodych naukowców limit wyniesie 170, z czego 50 proc. stanowić będą stypendia dla doktorantów.


Pozostało 60% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • nk(2018-11-07 09:57) Zgłoś naruszenie 00

    "W przypadku stypendiów dla wybitnych młodych naukowców kwota nie ulegnie zmianie i nadal będzie wynosić 5390 zł miesięcznie." No nieźle, to wybitny adiunkt nie ma co liczyć na takie wynagrodzenie, nie mówiąc już o wykładowcy, który prowadzi zajęcia m. in. dla "wybitnych młodych naukowców".

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane