statystyki

Będą wyższe dotacje w programie „Maluch+”

autor: Michalina Topolewska06.09.2018, 20:00
Przedszkole

Resort rodziny postanowił nie zwiększać dotacji w module trzecim konkursu.źródło: ShutterStock

Samorządy, które nie mają na swoim terenie żadnego żłobka ani klubu dziecięcego, będą mogły otrzymać dofinansowanie na jego stworzenie w wysokości 30 tys. zł na jedno miejsce. Do tej pory była to kwota o 10 tys. zł niższa.

Taką zmianę w zasadach przyszłorocznej edycji programu „Maluch+” zapowiedziało Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Ogłoszenie o konkursie na 2019 r. ma ukazać się w listopadzie br. i podobnie jak w tegorocznej edycji na jego realizację ma być przeznaczone 450 mln zł.

Wnioski będzie można składać w czterech modułach. Pierwszy przewidziany jest dla samorządów i dotyczy dofinansowania na tworzenie nowych miejsc w żłobkach, klubach dziecięcych oraz u dziennych opiekunów. W edycji 2018 r. gminy (powiaty i samorządy wojewódzkie) mogły otrzymać na ten cel 20 tys. zł na jedno miejsce w żłobku lub klubie dziecięcym, a 5 tys. zł w przypadku dziennego opiekuna.


Pozostało 65% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane