statystyki

Astronomowie się burzą, resort uspokaja

autor: Paulina Szewioła05.09.2018, 08:01; Aktualizacja: 05.09.2018, 08:26
W ocenie MNiSW problemem obecnie obowiązującej klasyfikacji jest jej znaczne rozdrobnienie.

W ocenie MNiSW problemem obecnie obowiązującej klasyfikacji jest jej znaczne rozdrobnienie.źródło: ShutterStock

Projekt rozporządzenia, w którym astronomia włączona została do nauk fizycznych, nie wpłynie negatywnie na badania w tej dyscyplinie, jej finansowanie ze środków publicznych, ani na prowadzenie kierunków studiów – wskazuje Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

To reakcja na apel Polskiego Towarzystwa Astronomicznego (PTA) do wicepremiera Jarosława Gowina przeciwko usunięciu astronomii z listy samodzielnych dyscyplin naukowych. Ma się tak stać za sprawą nowego rozporządzenia dotyczącego dziedzin nauki i dyscyplin naukowych oraz dyscyplin artystycznych.

W ocenie MNiSW problemem obecnie obowiązującej klasyfikacji jest jej znaczne rozdrobnienie. Dlatego w projekcie proponuje, aby w miejsce obecnych 22 dziedzin nauki i sztuki oraz 102 dyscyplin powstało 8 dziedzin nauki i 45 dyscyplin.


Pozostało jeszcze 58% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

  • sceptyk(2018-09-05 15:31) Zgłoś naruszenie 20

    No cóz jedyna dyscyplina naukowa w Polsce w której nie ma starszych braci w wierze. Widać ten fakt mocno zdenerwował przy--pasów episkopatu, Rydzykowców i niektórych ze starszych Braci w wierze, Faktem jest że ta jedna z podstawowych dziedzin nauki jest starsza niż III RP, Izrael, itd decyzja tego pana świadczy o poziomie intelektualnym polityków III RP, tzw uniwersyteckiego świata naukowego oraz absolwentów nauk społecznych prawnych i mniemanych bauczanych na tych tzw uniwersytetach, Pan Gowin daje obraz intelektualny polityków III RP oraz ich wiedzy, jednym o warunków na bazie których dany ośrodek naukowych może używać nazwy uniwersytetu bez dodatkowych przymiotników, to szanuje nawet Watykan ale cóż Polscy Biskupa mają innych idoli

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane