RPD: Szkoły powinny uwzględniać specjalne potrzeby żywieniowe uczniów

16.08.2018, 17:03; Aktualizacja: 16.08.2018, 17:09
RPD Marek Michalak zwrócił uwagę, że specjalne podejście do żywienia jest szczególnie ważne w przypadku dzieci przewlekle chorych, które wymagają pomocy w czynnościach pielęgnacyjno-leczniczych.

RPD Marek Michalak zwrócił uwagę, że specjalne podejście do żywienia jest szczególnie ważne w przypadku dzieci przewlekle chorych, które wymagają pomocy w czynnościach pielęgnacyjno-leczniczych.źródło: ShutterStock

Szkoły powinny zagwarantować uczniom możliwość spożywania posiłków uwzględniających ich specjalne potrzeby żywieniowe - ocenił Rzecznik Praw Dziecka w piśmie do szefowej MEN. Podkreślił też konieczność realizacji specjalnych potrzeb żywieniowych wynikających z norm kulturowych i religijnych.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (7)

 • Seba(2018-08-17 07:22) Zgłoś naruszenie 150

  Chore! Rzecznik też ciężko zachorował na umyśle! Np. 600 uczniów w szkole, jeden pion kuchenny i taki chory pomysł!? Niech rodzice gotują i przynoszą dzieciom obiadki z domu! Pojedyncze przypadki tak, ale diety szeroko rozumiane????A może jeszcze osobna kuchnia koszerna? Osobne lodówki??Osobny zespół kucharzy?Oprócz chorób jeszcze indywidualne przyzwyczajenia? I to w czasach, gdzie w przewadze szkół już okropny catering! Szkoły to nie restauracje!!!Co pan panie rzeczniku dostanie za 4-6 zł?

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Nfkdogoru(2018-08-18 19:12) Zgłoś naruszenie 50

  Jestem za. Ciekawe tylko ilu rodziców wyda 20 zl za obiad czyli w miesiącu 400zł. Przecież 500+ jest dla rodziców, kosmetyczki, piwo, auto, a nie na jakiegoś bachora.

  Odpowiedz
 • Kasia(2018-08-19 08:30) Zgłoś naruszenie 30

  a może jeszcze abonament wykupywać na siedzenie np. godzinę przy obiedzie??!Bo dla niektórych to kawiarnia, a nie stołówka. Bo synek/ córunia lubią pół dnia posiedzieć.

  Odpowiedz
 • Małgorzata(2018-08-21 19:00) Zgłoś naruszenie 01

  Znam rodziców dzieci chorych na Fenyloketonurię. Mają ogromne problemy z zapisaniem dziecka do publicznego przedszkola ze względu na bardzo restrykcyjną dietę. Z zapisaniem dziecka do prywatnego przedszkola problemów nie ma. Rodzice przynoszą jedzenie do przedszkoli a zdarzało się, że te z cateringiem radzimy sobie z przygotowaniem takich posiłków. W szkole też tak powinno być. Jednak patrząc na to jak to na dzień dzisiejszy wygląda mam wrażenie, że do tego bardzo daleka droga.

  Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane