RPD: Szkoły powinny uwzględniać specjalne potrzeby żywieniowe uczniów

16.08.2018, 17:03; Aktualizacja: 16.08.2018, 17:09
RPD Marek Michalak zwrócił uwagę, że specjalne podejście do żywienia jest szczególnie ważne w przypadku dzieci przewlekle chorych, które wymagają pomocy w czynnościach pielęgnacyjno-leczniczych.

RPD Marek Michalak zwrócił uwagę, że specjalne podejście do żywienia jest szczególnie ważne w przypadku dzieci przewlekle chorych, które wymagają pomocy w czynnościach pielęgnacyjno-leczniczych.źródło: ShutterStock

Szkoły powinny zagwarantować uczniom możliwość spożywania posiłków uwzględniających ich specjalne potrzeby żywieniowe - ocenił Rzecznik Praw Dziecka w piśmie do szefowej MEN. Podkreślił też konieczność realizacji specjalnych potrzeb żywieniowych wynikających z norm kulturowych i religijnych.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (7)

 • Małgorzata(2018-08-21 19:00) Zgłoś naruszenie 01

  Znam rodziców dzieci chorych na Fenyloketonurię. Mają ogromne problemy z zapisaniem dziecka do publicznego przedszkola ze względu na bardzo restrykcyjną dietę. Z zapisaniem dziecka do prywatnego przedszkola problemów nie ma. Rodzice przynoszą jedzenie do przedszkoli a zdarzało się, że te z cateringiem radzimy sobie z przygotowaniem takich posiłków. W szkole też tak powinno być. Jednak patrząc na to jak to na dzień dzisiejszy wygląda mam wrażenie, że do tego bardzo daleka droga.

  Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
 • Kasia(2018-08-19 08:30) Zgłoś naruszenie 30

  a może jeszcze abonament wykupywać na siedzenie np. godzinę przy obiedzie??!Bo dla niektórych to kawiarnia, a nie stołówka. Bo synek/ córunia lubią pół dnia posiedzieć.

  Odpowiedz
 • Nfkdogoru(2018-08-18 19:12) Zgłoś naruszenie 50

  Jestem za. Ciekawe tylko ilu rodziców wyda 20 zl za obiad czyli w miesiącu 400zł. Przecież 500+ jest dla rodziców, kosmetyczki, piwo, auto, a nie na jakiegoś bachora.

  Odpowiedz
 • Seba(2018-08-17 07:22) Zgłoś naruszenie 150

  Chore! Rzecznik też ciężko zachorował na umyśle! Np. 600 uczniów w szkole, jeden pion kuchenny i taki chory pomysł!? Niech rodzice gotują i przynoszą dzieciom obiadki z domu! Pojedyncze przypadki tak, ale diety szeroko rozumiane????A może jeszcze osobna kuchnia koszerna? Osobne lodówki??Osobny zespół kucharzy?Oprócz chorób jeszcze indywidualne przyzwyczajenia? I to w czasach, gdzie w przewadze szkół już okropny catering! Szkoły to nie restauracje!!!Co pan panie rzeczniku dostanie za 4-6 zł?

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane