statystyki

Pomoc de minimis dla czasopism naukowych. Znamy szczegóły projektu MNiSW

autor: Paulina Szewioła16.07.2018, 16:00
Maksymalna wielkość pomocy na pokrycie kosztów projektu wynosi 120 tys. zł.

Maksymalna wielkość pomocy na pokrycie kosztów projektu wynosi 120 tys. zł.źródło: ShutterStock

Wsparcie finansowe periodyków, które mają ambicję wejść do międzynarodowego obiegu, zakłada program przygotowany przez MNiSW. Znamy szczegóły tego projektu.

Wicepremier Jarosław Gowin wielokrotnie podkreślał, że kwestia umiędzynarodowienia jest jedną z największych słabości polskiego szkolnictwa wyższego. W ocenie szefa resortu nauki negatywnie wpływa to na jego rozwój. Dlatego jednym z priorytetów kierowanego przez siebie ministerstwa uczynił właśnie umiędzynarodowienie polskiej nauki.

Program wsparcia dla czasopism ma być jednym z elementów tej strategii.

Obecnie problem niewystarczającej liczby wydawnictw naukowych w międzynarodowych bazach najbardziej widoczny jest w naukach humanistycznych i społecznych. W efekcie polski punkt widzenia jest często niezauważalny w pozakrajowej debacie.

Sytuację ma zmienić wspomniany program. W ramach tej inicjatywy minister będzie przyznawał wybranym wydawcom na ich wniosek pieniądze na działania służące poprawie jakości czasopism naukowych, nieujętych w międzynarodowych bazach.


Pozostało jeszcze 57% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane