MEN publikuje przykładowe regulaminy ze wskaźnikami oceny nauczycieli

29.06.2018, 17:59; Aktualizacja: 29.06.2018, 18:07
Zgodnie z ustawą o finansowaniu zadań oświatowych nauczyciel dyplomowany, który otrzyma ocenę wyróżniającą, dostanie specjalny dodatek, nazywany przez media "500 plus dla nauczycieli"

Zgodnie z ustawą o finansowaniu zadań oświatowych nauczyciel dyplomowany, który otrzyma ocenę wyróżniającą, dostanie specjalny dodatek, nazywany przez media "500 plus dla nauczycieli"źródło: ShutterStock

MEN opublikowało w piątek na swojej stronie internetowej propozycję materiału wyjściowego do przygotowania regulaminu określającego wskaźniki oceny pracy nauczycieli - do ewentualnego wykorzystania przez dyrektorów szkół i przedszkoli.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP

Polecane

Reklama

Komentarze (25)

  • xxc(2018-06-29 22:49) Zgłoś naruszenie 1103

    Dlaczego tylko n nauczyciele mają podlegać takiej ocenie? Czemu nie sędziowie, lekarze, pielęgniarki, policjancie, strażacy, sprzątaczki, kasjerki, kelnerki, urzędniczki ZUS, NFZ, taksówkarze, kierowcy autobusów, wodociągowcy, energetycy, itd.... ?

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • teacher(2018-06-30 07:42) Zgłoś naruszenie 911

    Czyli dalszy rozkwit papierologii - gromadzenie certyfikatów, dyplomów, uczęszczanie na bzdurne szkolenia, a co więcej, coraz gorsza atmosfera w miejscu pracy... Wielki wyscig żeby dostać kolejny żałosny dodatek. Czy naprawdę zamiast solidnej pracy z licealistami mam zająć się zdobywaniem "punktów" wymyślonych przez MEN?

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Dyplomowany (2018-06-30 11:28) Zgłoś naruszenie 781

    Ja juz tylko myślę o odejściu z pracy nauczyciela bo dalej nie zaniosę tego pomiatania.

    Odpowiedz
  • Pasjonat (2018-06-30 16:33) Zgłoś naruszenie 592

    35 lat temu takich cudow nie bylo i kazdy nauczyciel - poswiecal czas swoim wychowankom i osiagal wysokie wyniki zarowno uczniow jak i swoje. A teraz wstyd sie przyznac ze sie pracuje w oswiacie 😣 zakopany po uszy w papierach produkowanych nie wiadomo komu i po co.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Miśka(2018-06-30 16:04) Zgłoś naruszenie 502

    Mam w głębokim poważaniu to 500+ i całą tę ocenę. Najważniejsza jest dla mnie opinia uczniów, rodziców i dyrekcji. Znam swoją wartość. A poza tym mam 5 lat do emerytury i nic mnie już w oświacie nie zaskoczy.

    Odpowiedz
  • ekki(2018-07-01 11:19) Zgłoś naruszenie 431

    Ciesze sie ze do emerytury niewiele mi zostalo , ale mlodym szczerze wspolczuje

    Odpowiedz
  • jul(2018-06-29 18:49) Zgłoś naruszenie 422

    wiadomo jak zalewska się za kontrolowanie i wprowadzanie nowinek - to na pewno na tym zyskają młodzi ludzie - gratulacje z tak wielkiej mynyster

    Odpowiedz
  • mil(2018-06-30 15:24) Zgłoś naruszenie 412

    Całe szczęście, że od września idę do nowej pracy za trzykrotność pensji nauczyciela dyplomowanego, którą pobierałem do tej pory... zachęcam też do tego innych n-li, zwłaszcza zawodowców. Jeśli w szkołach zostaną tylko same barany i nieudacznicy to może rząd, samorządy i rodacy się opamiętają!

    Odpowiedz
  • Mimi(2018-07-01 20:19) Zgłoś naruszenie 341

    A ile kryteriów ułożono by ocenić panią minister? Ona w ogóle podlega jakiejś ocenie? Żenujące.

    Odpowiedz
  • dortr(2018-07-01 19:54) Zgłoś naruszenie 321

    Żebym tylko dotrwała do świadczeń kompensacyjnych, to uciekam z tej pracy w pierwszym możliwym dniu.

    Odpowiedz
  • zet(2018-07-01 20:45) Zgłoś naruszenie 302

    Najwyższa pora żeby wg wymyślonych kryteriów oceniać kolejnych ministrów edukacji zaczynając od Pani Zalewskiej. , która wymyśliła robienie dyplomowanego co trzy lata. Po co było już robić awans na dyplomowanego ? To co dzieje się teraz w szkolnictwie jest nienormalne.

    Odpowiedz
  • Nauczyciel(2018-07-01 18:31) Zgłoś naruszenie 291

    Coraz więcej papierków, a gdzie w tym wszystkim jest uczeń ? Za 90 zł robić tony papieru, lepiej zaoszczędzę nie drukujące tego wszystkiego. Ryza papieru ponad 10 zł, atrament do drukarki to też koszt. Więc bez sensu to wszystko, a czas który zabiorę rodzinie, znajomym i uczniom wypełniając coś czego i tak nikt nie będzie czytał. Głupota!!!!!!!!

    Odpowiedz
  • Trawa(2018-06-30 16:17) Zgłoś naruszenie 233

    Proponuje ocenic moralnie Rydzyka i reszte tej bandy

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • mag(2018-07-09 17:04) Zgłoś naruszenie 132

    Pracuję w zawodzie 11 lat. Bardzo lubię pracę z młodzieżą, myślę, że jestem dobrym nauczycielem. Przez te wszystkie lata moi uczniowie bardzo dobrze zdawali egzaminy, odnosili sukcesy w konkursach. Teraz jestem na etapie przekwalifikowywania się i myślę, że za góra dwa lata już mnie w szkole nie będzie. Smutne :(

    Odpowiedz
  • Nieznany(2018-07-10 17:20) Zgłoś naruszenie 52

    To wszystko po to żeby byli również sobie intelektualnie wyborcy PiS.

    Odpowiedz
  • Josefine(2018-08-08 23:22) Zgłoś naruszenie 20

    Kilka lat do emerytury. Dyplomowana od kilkunastu lat. Nauczyciele wowczas, teczki z dokumentami wszelkiego rodzaju wnosili /z bagażnikow samochodowych/ w skrzynkach po warzywach do siedziby kuratorium. Myślę, ze nauczyciele są od kilkudziesięciu lat są marginesem zawodowym. Nasze pensje /dypl./są poniżej średniej krajowej, mamy mgr i kilka podypl. I coraz więcej do zrobienia tabel zestawień porównań analiz ewaluacji sprawozdań. .....

    Odpowiedz