Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego już od 2011 roku organizuje letni kurs przygotowujący kandydatów do egzaminów wstępnych na aplikacje prawnicze, takie jak aplikacja ogólna, adwokacka, radcowska i notarialna.

Szkolenie oferuje Uczestnikom łącznie 120 godzin zajęć, podczas których można przypomnieć i usystematyzować dotychczasową wiedzę oraz zdobyć nową, w tym o ostatnich nowelizacjach aktów prawnych, potrzebnych podczas egzaminów wstępnych na aplikacje. Zajęcia opierają się na intensywnej pracy przy wykorzystaniu testów i kazusów opracowanych przez prowadzących.

Łódzki Wydział Prawa i Administracji w ostatnim, VI Rankingu Wydziałów Prawa opublikowanym przez dziennik Rzeczpospolita, zajął drugie miejsce, uwzględniając wskaźnik w postaci jakości kształcenia. Ta świetna pozycja wynika przede wszystkim z niezwykle wysokiej zdawalności Absolwentów łódzkiego Wydziału Prawa na aplikacje.

W 2016 roku WPiA UŁ po raz kolejny obronił drugie miejsce pod względem zdawalności na aplikacje korporacyjne, natomiast zajął pierwszą pozycję pod względem wysokości sumy punktów uzyskanych za rozwiązanie części testowej oraz kazusów w konkursie Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury na aplikację ogólną.

Szkolenie przygotowujące na aplikacje organizowane przez WPiA Uniwersytetu Łódzkiego uzyskuje niezmiennie bardzo dobre oceny jego Uczestników, a z kolei dzięki ich trafnym spostrzeżeniom, na przestrzeni pięciu lat funkcjonowania kursu, wypracowano najlepszą formułę zajęć, tak aby spełnić oczekiwania Uczestników.

Zajęcia odbywają się na przestrzeni dwóch miesięcy wakacyjnych (lipiec i sierpień), w każdy weekend. Dzięki temu szkolenie nie koliduje z codziennymi obowiązkami Uczestników, a z drugiej strony pozwala – w każdą sobotę i niedzielę – skupić uwagę wyłącznie na zajęciach. Dodatkowo, istotną, zwłaszcza dla Uczestników dojeżdżających do Łodzi, jest możliwość spędzenia wieczorów na relaksie w cudownych miejscach, jakie proponuje dynamicznie rozwijająca się Łódź! Nie można także zapominać o doskonałym położeniu i łatwych możliwościach dojazdu z innych miast, np. Warszawy, Poznania, czy Wrocławia! Nowoczesny budynek łódzkiego Wydziału Prawa i Administracji, zwany przez studentów Paragrafem, znajduje się przy ulicy Kopcińskiego, w pobliżu dworca kolejowego Łódź Fabryczna i posiada bardzo dobry dojazd do centrum miasta.

W ramach łódzkiego szkolenia przygotowującego na aplikacje zajęcia obejmują takie dziedziny jak: prawo cywilne, postępowanie cywilne, prawo karne, postępowanie karne, prawo administracyjne, postępowanie administracyjne, prawo konstytucyjne, prawo handlowe, prawo gospodarcze.

Trzeba podkreślić, że do organizowania kursu udało się zaprosić doskonałych Wykładowców, których wiedza i doświadczenie dydaktyczne pozwalają utrzymać zajęcia na bardzo wysokim poziomie. Co niezwykle istotne, wśród Wykładowców są pracownicy łódzkiego Wydziału Prawa i Administracji będący zarazem praktykami, takimi jak sędziowie, adwokaci czy radcowie prawni. Gwarantuje to, że zajęcia nie są wykładem, którego na tym etapie kształcenia Uczestnicy już nie potrzebują, lecz mocnym koktajlem wiedzy potrzebnym do zdania egzaminu wstępnego na aplikację.

Decydując się na udział w szkoleniu przygotowującym kandydatów do egzaminów wstępnych na aplikacje prawnicze, każdy powinien pamiętać, że twórcą sukcesu w postaci zakwalifikowania się na aplikację jest on sam jednak udział w takich zajęciach pomoże w powtórzeniu ogromnej wiedzy, jej usystematyzowaniu i pogłębieniu oraz w nauce rozwiązywania testów i kazusów. Ponadto – co również bardzo istotne – zmobilizuje do samodzielnej pracy.

Więcej informacji nt szkolenia na aplikacje znajdziecie na stronie Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego. Pamiętajcie, to już ostatnie chwile rekrutacji na tegoroczną edycję!