statystyki

Kontrola stypendiów: Uczelnia zawiniła, student dostanie po kieszeni

autor: Urszula Mirowska-Łoskot30.05.2017, 07:16; Aktualizacja: 30.05.2017, 07:55
student sesja

1,8 mld zł przekazuje rocznie budżet państwa na pomoc materialną dla studentówźródło: ShutterStock

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego chce wiedzieć, co uczelnie niepubliczne robią z pieniędzmi na stypendia. Okazuje się bowiem, że nie zawsze trafiają one do studentów.

W tym roku część uczelni niepublicznych nie otrzyma wsparcia na pomoc materialną dla studentów. Powód? Nie przekazały danych niezbędnych do naliczenia dotacji. Chodzi o m.in. Szkołę Główną Politechniczną w Nowym Sączu, Wyższą Szkołę Bankowości i Finansów w Katowicach, Wyższą Szkołę Nauk Prawnych i Administracji im. Leona Petrażyckiego w Wołominie, Wyższą Szkołę Techniczno-Humanistyczną - Kadry dla Europy w Poznaniu czy Wyższą Szkołę Współpracy Międzynarodowej i Regionalnej im. Zygmunta Glogera z siedzibą w Wołominie. – Będziemy wyjaśniać tę sprawę w ministerstwie, tu chodzi tylko o przekazanie sprawozdania – mówi tłumaczy WSWMiR w Wołominie.

Łatanie dziur

Stracić mogą studenci, którzy z uwagi na zaniedbanie szkół nie otrzymają stypendiów rektora, socjalnych czy zapomogi.

– Takie sytuacje niestety się zdarzają – mówi Paweł Kur, rzecznik praw studenta. – Zajmujemy się właśnie sprawą żaka, któremu powinno przysługiwać stypendium socjalne, jednak świadczenia nie otrzymał. Kwestor szkoły twierdzi, że nie ma na nie pieniędzy – mówi.


Pozostało jeszcze 70% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • obserwator(2017-05-30 09:02) Zgłoś naruszenie 00

    student to nie taki gapa, potrafi studiować jednocześnie na tym samym kierunku w tym samym mieście aby dostać dwa stypendia

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane