Zalewska: Zamiast referendum lepiej kupić tablice multimedialne do szkół

31.01.2017, 12:25; Aktualizacja: 31.01.2017, 12:55
Minister edukacji narodowej Anna Zalewska

Minister edukacji narodowej Anna Zalewska, PAP/Michał Szalastźródło: PAP
autor zdjęcia: Michał Szalast

Chciałoby się powiedzieć: zamiast 100 mln zł, które miałyby pójść na referendum, może 100 mln zł na tablice multimedialne dla szkół – skomentowała w Bielsku-Białej szefowa MEN Anna Zalewska propozycje opozycji przeprowadzenia referendum w sprawie reformy oświaty.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (17)

  • Belferka(2017-02-01 22:41) Zgłoś naruszenie 50

    Jestem nauczycielem od 20 lat i tyle samo lat sponsoruje szkołę w ktorej pracuję. Nie ma pieniedzy na materiały plastyczne i inne do kół zaintereresowań ktore takze prowadzimy spolecznie. Czy tablice załatwią wszystko wg pani minister?A gdzie praca twórcza uczniów? Przedmioty artystyczne sa pomijane. Zadnych proporcji. Na Zachodzie juz dawno dostrzeżono ze bez uwrazliwienia mlodego pokolenia poprzez rozne formy sztuki powstaje pokolenie cyborgów. Ten

    Odpowiedz
  • sip(2017-02-01 09:56) Zgłoś naruszenie 10

    briefie wytyczne, to i tak rozpowiada

    Odpowiedz
  • Krzysio50(2017-02-01 08:44) Zgłoś naruszenie 100

    Tej kobiecie się wydaje że w budżecie państwa są jej pieniądze na jej kaprysy a nasze dzieci to króliki doświadczalne na ich polityczne przepychanki?

    Odpowiedz
  • z(2017-01-31 21:05) Zgłoś naruszenie 202

    a może zamiast referendum i tablic podwyżki dla nauczycieli?

    Odpowiedz
  • pisdu(2017-01-31 20:35) Zgłoś naruszenie 260

    A ja muszę finansować moją żonę - te ilości drukowanych materiałów na domowej drukarce - bo w szkole toner się skończył lub młodzież musi za to płacić! Nie wspomę już o tablicy multimedialnej, której oprogramowanie sam instlowałem bo informatyk szkolny nie miał zielonego pojęcia - to jest 21 wiek czy średniowiecze i ten ******** pis, ze swoją popapraną minister z głębokiego zadupia, to tez jest 21 wiek - świat ucieka, a my się cofamy - ciemny elektorat to dobry elektorat **************

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • kazcadu.a(2017-01-31 19:20) Zgłoś naruszenie 150

    Albo np. nowe zęby i lakier do tapirowania włosów :) A tak poważnie - tablice to ma kupić ministerstwo lub samorządy, który płacę podatki. a pani minister niech lepiej opowie, jak kłamała, że MEN nie prowadzi prac nad likwidacją gimnazjów, a od lutego pracowały zespoły na podstawami programowymi. Automat polityczny prezesa niezdolny do samodzielnego działania.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • nauczyciel 15(2017-01-31 19:13) Zgłoś naruszenie 323

    Broniarz strajkował jak wprowadzano gimnazja a teraz chce strajkować bo je likwidują ? Czy ten osobnik jest normalny ?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Nauczyciel(2017-01-31 18:19) Zgłoś naruszenie 260

    Nowoczesna szkoła? Tablice multimedialne? Na lekcjach języków obcych polskie dzieci się uczą w 24 osobowych grupach - jeśli to coś można nazwać grupą. Gdy uczę przedstawiania się tego z pierwszej ławki to zanim dojdę do ostatniego jest już dzwonek. Jak w Bangladeszu albo innych Chinach.

    Odpowiedz
  • nauczyciel(2017-01-31 17:25) Zgłoś naruszenie 230

    Szkoła XXI wieku, a kredę i podstawowe przybory biurowe nauczyciel musi kupować za własne pieniądze.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • blebleble(2017-01-31 15:02) Zgłoś naruszenie 170

    Tam gdzie w szkołach są tablice multimedialne, bywa że nie są używane. Problemem jest dofinansowanie szkół. Lampy się zużwają a wymiana to koszt 2 tys. Zł. Niestety szkoły na to nie stać.

    Odpowiedz
  • fakt(2017-01-31 14:40) Zgłoś naruszenie 180

    Nowoczesna szkoła na miarę XXI wieku? Przedmioty przyrodnicze w 26 osobowych klasach bez podziału na grupy...

    Odpowiedz
  • Nauczyciel(2017-01-31 13:54) Zgłoś naruszenie 450

    A może zamiast reformy tablice multimedialne?????

    Odpowiedz