99 proc. osób przystępujących do egzaminu decyduje się pisać pracę na własnym laptopie. Coraz powszechniejsze są też sytuacje, w których zdający przynoszą z sobą, na wszelki wypadek, aż dwa komputery.
Przedstawiamy piątą i zarazem ostatnią część cyklu, który ma ułatwić młodym prawnikom przygotowanie się do egzaminu adwokackiego i radcowskiego, zaplanowanego na 19–21 marca. W tym tygodniu publikujemy garść praktycznych porad, czyli wszystko to, czego aplikanci niekoniecznie dowiedzą się podczas tradycyjnych wykładów i zajęć. Przypominamy, że w serwisie Prawnik.pl w zakładce Aplikanci i Studenci można znaleźć kazusy z zakresu prawa karnego, cywilnego, gospodarczego i administracyjnego wraz z propozycjami odpowiedzi i obszernymi wyjaśnieniami. Ich analiza pozwoli osobom zamierzającym przystąpić do egzaminu jeszcze raz sprawdzić swoją wiedzę i umiejętność sporządzania umów czy pism procesowych. Autorami zadań, które stopniem trudności nie odbiegają od kazusów pojawiających się na egzaminie zawodowym, są doświadczeni praktycy i zarazem autorzy książek adresowanych do aplikantów. Partnerem cyklu „Strefa aplikanta” jest wydawnictwo C.H. Beck

Na egzamin zawodowy wielu aplikantów przynosi ze sobą walizki pełne książek. Czy to ma sens, czy podczas egzaminu jest czas, by do nich sięgnąć?