Strefa aplikanta: sprawdź swoją wiedzę i rozwiąż kazusy z prawa cywilnego

07.02.2014, 10:20; Aktualizacja: 08.02.2014, 14:13
książki, okulary, prawo

Kazusy z prawa cywilnegoźródło: ShutterStock

Przedstawiamy kolejną część cyklu, który ma ułatwić młodym prawnikom przygotowanie się do egzaminu adwokackiego i radcowskiego zaplanowanego na 19–21 marca. W tym tygodniu zachęcamy do analizy kazusów z zakresu prawa cywilnego. Opracował je Kamil Gorzelnik, adwokat, autor książki „Egzaminy prawnicze Ministerstwa Sprawiedliwości”, tom 3. Wszystkim aplikantom polecamy także sięgnięcie po tom 1 „Egzaminów...”, w którym można znaleźć zadania egzaminacyjne z lat 2012–2013 wraz z propozycjami odpowiedzi oraz kompletne akta cywilne z wyrokami i uzasadnieniami. Pozycją, której nie może przegapić żadna osoba przystępująca do egzaminu zawodowego, jest „69 apelacji cywilnych i karnych” autorstwa Stefana Jaworskiego, zawierająca przykłady konkretnych apelacji cywilnych wraz ze wskazówkami, jak prawidłowo sporządzać tego typu pisma. Przydatne w trakcie egzaminu będą również 2 tomy „Orzecznictwa Aplikanta”: Kodeks cywilny oraz Kodeks postępowania cywilnego z wyborem najważniejszych orzeczeń, które przydadzą się przy pisaniu apelacji.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (3)

 • little_horn(2014-02-09 20:24) Zgłoś naruszenie 00

  Nie jestem pewien, ale czy w sytuacji, gdy zarzuca się nieważność postępowania 379 pkt 5 to nie powinno się robić zarzutu naruszenia przepisów procedury mogącej mieć wpływ na rozstrzygnięcie? Jeżeli zachodzni nieważność to nie ma znaczenia, czy naruszenie procedury mogło mieć wpływ na wynik sprawy.

  Odpowiedz
 • Advocat(2014-02-09 13:57) Zgłoś naruszenie 00

  Sam przyznaje sie do błędu bo powinno byc Znalazłem :D

  Odpowiedz
 • Advocat(2014-02-09 13:56) Zgłoś naruszenie 00

  Znalezłem błąd w zdaniu :P

  "stwierdzili, że Michalina Kownacka jest niezdolna do brania udziału w czynnościach procesowych i wymaga leczenia psychiatrycznego w związku z rozpoznaną u niego chorobą psychiczną.

  Powinno byc napisane: rozpoznaną u niej chorobą ...

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

Szukaj

Polecane