EI
Jak udało się nam ustalić, termin egzaminu notarialnego został już wyznaczony na 5 i 6 listopada.
Reklama
Podpisanie przez prezydenta RP ustawy o zmianie ustaw regulujących wykonywanie niektórych zawodów stawia polski notariat w obliczu zupełnie nowej i trudnej sytuacji – ocenia Tomasz Janik, prezes Krajowej Rady Notarialnej.
Notariusze znaleźli się wśród 51 zderegulowanych zawodów. Ich zdaniem ustawa przez głęboką ingerencję w program aplikacji odbiera samorządowi notarialnemu możliwość sprawowania nadzoru nad procesem przygotowania rejentów do zawodu.
– Liczymy się z możliwością pojawienia się częstszych przypadków kwestionowania poprawności czynności notarialnych. Zarówno likwidacja asesury, jak i niczym nieuzasadnione skrócenie praktyki zawodowej dla osób, które nie odbędą aplikacji prawniczych, a będą mogły przystąpić do egzaminu notarialnego, mogą zrodzić w perspektywie czasu wiele negatywnych konsekwencji – uczula notariat.
Wejście ustawy w życie według niektórych miało być uzasadnieniem dla przewlekania prac nad tegorocznym egzaminem notarialnym. Tymczasem, jak udało nam się ustalić, termin egzaminu został już wyznaczony na 5 i 6 listopada.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Powiązane
Reklama
Reklama
Reklama
Komentarze(5)
Pokaż:
nie w tym kraju z IP: 176.107.171.* (2013-07-11 09:39)
Widzę, że tekst raz napisany powielamy na każdym możliwym forum w tym temacie. Autor sam sobie wystawia komentarz. Na więcej trudno się wysilić... I właśnie takich super specjalistów chcą pieniacze:) i takich Polacy będą mieli, aż pożałują. Idźcie popracować naprawdę, zobaczycie co to znaczy.
Zastanówcie się przy okazji nad trójkątem zależności, pomiędzy: ceną, jakością i szybkością. Jedynie 2 narożniki trójkąta mogą współgrać wykluczając trzeci, czyli coś może być zrobione:
- dobrze i tanio ale to nie będzie szybko,
- jak ma być szybko i tanio to nie będzie dobrze,
- jak ma być dobrze i szybko to nie będzie tanio...