statystyki

Polski kierowca bardzo niemile widziany. I to wszędzie

autor: Tomasz Żółciak22.03.2016, 07:51; Aktualizacja: 22.03.2016, 08:32
Samochód, kierowca

Wyniki wskazują też, że polscy kierowcy stosunkowo często dekoncentrują się podczas jazdyźródło: ShutterStock

Choć sami wysoko oceniamy swoje umiejętności prowadzenia pojazdów, w Europie jesteśmy zaliczani do grona najmniej odpowiedzialnych szoferów.

reklama


reklama


To jeden z najważniejszych wniosków płynących z międzynarodowego badania firmy Ipsos „Europejczycy oraz odpowiedzialność za kierownicą”. Udział w nim wzięło ponad 13,6 tys. respondentów z 11 państw Starego Kontynentu, w tym z Polski.

Nie wypadamy najlepiej. Gdy ankietowanych poproszono o wskazanie ich zdaniem najmniej odpowiedzialnych kierowców, Polacy znaleźli się na trzecim miejscu (15 proc. wskazań). Gorzej od nas oceniono tylko Włochów (28 proc.) i Greków (18 proc.). Za europejskich prymusów uznano Szwedów (37 proc. wskazań w kategorii „najbardziej odpowiedzialni kierowcy”).

Mimo to sami wysoko oceniamy swoje umiejętności – w badaniu przyznaliśmy sobie ocenę 7,3 na 10. Z drugiej strony w grupie wspomnianych kilkunastu państw ocena ta jest najniższa (średnia to 7,7 pkt). Co więcej, wyżej swoje umiejętności oceniają... Włosi i Grecy.


Pozostało jeszcze 71% treści
Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub wykup dostęp
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję

reklama

  • Ana(2016-03-29 20:43) Odpowiedz 60

    Ani nad pojazdem nie panują ani kultury nie maja a jak już się wyrwa z tych ciasnych korytarzy co sie w Polsce nazywają drogami, to zachowują sie jak durnie, wyciskając ze swoich zgniłych stuletnich aut wszystko co można i czego nie można. Aż wstyd nieraz za granica za prymitywów.

  • gość(2016-03-23 02:28) Odpowiedz 40

    można mieć umiejętności panowania nad pojazdem i być może polacy je mają, ale kultura jazdy i zachowania na drodze pozostawia wiele do życzenia

  • no tak(2016-03-31 16:14) Odpowiedz 40

    Bylejakość to domena Polaka , wszystkie wypadki lotnicze i kolejowe tego przykładem , o pieniądzach traconych z tej przywary Polaków nie wspominam , bo jakbyście się dowiedzieli to pikawa by wam stanęła albo zastalibyście terrorystami we własnym Kraju !

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Prawo na co dzień

Galerie

reklama