statystyki

Nauczyciel to funkcja publiczna, więc można pytać burmistrza o wymiar etatu i kwalifikacje

autor: Piotr Pieńkosz08.07.2015, 09:00; Aktualizacja: 08.07.2015, 12:48
Szkoła, nauczyciel, tablica

Obszerne wyjaśnienia burmistrza nie przekonały jednakże składu orzekającego. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Łodzi uznał skargę mieszkańca za zasadną.źródło: ShutterStock

TEZA: Nauczyciel zatrudniony w szkole prowadzonej przez jednostkę samorządu terytorialnego jest osobą pełniącą funkcje publiczne. W związku z tym obywatel może uzyskać w trybie dostępu do informacji publicznej dane o tym, w jakim wymiarze etatu zatrudniony jest określony nauczyciel oraz jakimi kwalifikacjami zawodowymi się legitymuje.

Sygn. akt II SAB/Łd 55/15


Pozostało jeszcze 92% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Komentarze (1)

 • nauczyciel nie pełni funkcji publicznej(2015-07-08 12:56) Zgłoś naruszenie 10

  Błąd. Nauczyciel nie pełni funkcji publicznej, nie jest też funkcjonariuszem publicznym. Przysługuje mu jedynie ochrona jak funkcjonariuszowi publicznemu podczas pełnienia obowiązków służbowych . Funkcję publiczną pełni natomiast dyrektor szkoły, który z tej racji jest np. zobowiązany do składania oświadczenia majątkowego.

  " Do osób pełniących funkcję publiczną, zgodnie z omawianą ustawą, będą także zaliczeni: dyrektor szkoły podstawowej prowadzonej przez gminę, dyrektor gimnazjum, dyrektor liceum, komendant powiatowy Policji. Poza omawianą kategorią pozostaną m.in. pracownicy urzędów gminy (będący funkcjonariuszami publicznymi, a tym samym w rozumieniu przepisów kodeksu karnego osobami pełniącymi funkcję publiczną) oraz nauczyciele szkół publicznych[43]." (ustawa o ograniczeniu prowadzenia działalności gospodarczej przez osoby publiczne).

  http://www.samorzad.lex.pl/czytaj/-/artykul/osoby-pelniace-funkcje-publiczne-tez-maja-prawo-do-prywatnosci/3

  Proszę nie wprowadzać czytelników w błąd, Panie redaktorze.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

SzukajDodaj kancelarię

Polecane