statystyki

Resort środowiska już wie, kto ucierpi na kataklizmach

autor: Jakub Pawłowski10.08.2017, 07:31; Aktualizacja: 10.08.2017, 08:20
Najwięcej samorządowców za największe zagrożenie dla swoich aglomeracji wskazywało podtopienia i powodzie

Najwięcej samorządowców za największe zagrożenie dla swoich aglomeracji wskazywało podtopienia i powodzieźródło: ShutterStock

Zdrowie publiczne, gospodarka wodna, transport i energetyka – to sektory najbardziej narażone na zmiany klimatu i wynikające z nich gwałtowne burze, powodzie lub susze.

Do takich wniosków doszło Ministerstwo Środowiska, które razem z 44 miastami podsumowało pierwszy etap prac nad miejskimi planami adaptacji do zmian klimatu.

– To lokalne dokumenty strategiczne, które pozwalają określić, jak konkretne miasto jest wrażliwe i przygotowane na ekstremalne zjawiska – wyjaśnia Krystian Szczepański, dyrektor Instytutu Ochrony Środowiska, której razem z ministerstwem współpracuje przy projekcie „Opracowanie planów adaptacji do zmian klimatu w miastach powyżej 100 tys. mieszkańców”.

To pierwsza taka inicjatywa w Polsce. Konsultacje na linii miasta – resort środowiska trwają już od kwietnia. Najwięcej samorządowców za największe zagrożenie dla swoich aglomeracji wskazywało podtopienia i powodzie. Ich skutki potrafią być opłakane nie tylko bezpośrednio dla mienia mieszkańców, ale także i gospodarczo w postaci czasowych przerw w produkcji – podkreśla resort.


Pozostało jeszcze 58% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

Szukaj

Polecane