statystyki

Środki z dotacji muszą pokryć wszystkie wydatki

autor: Paulina Szewioła20.07.2017, 16:00
złotówki, pieniądze

W sytuacji, gdy dotacja celowa nie umożliwia wykonania zadań zleconych, należy uznać, że nie została ona przekazana zgodnie z wymogamiźródło: ShutterStock

 Prezydent miasta na prawach powiatu po wpływie wniosków o zwrot nieruchomości stanowiących własność miasta przekazał je wojewodzie, który wyznaczył do ich załatwienia starostę. Ten utworzył specjalny zespół i zatrudnił pracowników. Wyposażył też odpowiednio ich stanowiska pracy.

Na realizację powierzonych zadań wojewoda przekazywał dotację celową. Kwota nie pokrywała jednak wydatków wynikających ze zleconych zadań. Aby je zrealizować, trzeba było wydać środki z kasy powiatu.

W związku z tym starosta wystąpił o zasądzenie od Skarbu Państwa kwoty wydanej ponad wysokość dotacji. Wojewoda wniósł o oddalenie powództwa. Wskazał, że nie miał obowiązku pokrycia wszelkich wydatków związanych z zadaniami zleconymi. Jego zdaniem starosta powinien gospodarować środkami w zakresie przyznanej dotacji. Sąd przyznał jednak rację staroście.


Pozostało jeszcze 46% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

Szukaj

Polecane