Trzęsienie ziemi w samorządach: PiS zdecydowało się wprowadzić ograniczenia kadencyjności [WIDEO]

autor: Tomasz Żółciak20.03.2017, 20:00; Aktualizacja: 21.03.2017, 16:52

NASZE WIDEO: PiS chce zmienić ordynację wyborczą do samorządu.

To już pewne – w najbliższych wyborach prawie dwie trzecie obecnych wójtów, burmistrzów i prezydentów miast nie będzie mogło kandydować.

Reklama


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję

Reklama


Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

Reklama

Komentarze (43)

  • wyborca(2017-03-20 20:31) Zgłoś naruszenie 98133

    "PiS zdecydowało się wprowadzić ograniczenia kadencyjność".Wielka pora .Dobra zmiana.Popieram.Koniec z kumoterstwem.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • 2 kadencje w sejmie kiedy?(2017-03-20 20:40) Zgłoś naruszenie 8712

    To potwierdza że olbrzymia większość obecnych włodarzy jest czyściutka jak łza. Inaczej mielibyśmy telenowelę autorstwa prokuratury a la sprawa Zdanowskiej.

    Odpowiedz
  • autor(2017-03-20 20:41) Zgłoś naruszenie 677

    A co z bezradnymi radnymi? Oni będą wieczni?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Anonim Gal(2017-03-20 20:48) Zgłoś naruszenie 22110

    A kiedy będzie kadencyjność w sejmie?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • ciemny lud(2017-03-20 21:10) Zgłoś naruszenie 12563

    Oj pisiaki jadą ostro po bandzie. Za 2.5roku nikt ich nie będzie żałował, gdy będą wywożeni na taczkach ;-)

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • Komorowska(2017-03-20 21:22) Zgłoś naruszenie 4634

    Drodzy wlodaze nie martwcie sie.. przeciez tyle stanowisk pracy jest nie obsadzonych :) Na pewno cos znajdziecie jak nie tu to w anglii.. emigracja to szansa.. pamiętajcie :)

    Odpowiedz
  • Paweł(2017-03-20 21:44) Zgłoś naruszenie 626

    No to zobaczymy, jak zachowa się Gowin. Zapowiadał, że na 100% takiego rozwiązania nie poprze, bo to działanie prawa wstecz. Będzie rozłam?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Obserwator (2017-03-20 21:50) Zgłoś naruszenie 2749

    Wadim Tyszkiewicz lamentuje bo skończą się przetargi , układziki i KORYTO pełne a tak serio to skończy jak TUSK pan Ziobro jest juz w Nowej Soli

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Ggg(2017-03-20 22:01) Zgłoś naruszenie 5361

    Oderwanie od koryta boli najbardziej hahahah

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Obiektywny(2017-03-20 22:04) Zgłoś naruszenie 11416

    Pora wprowadzić 2 kadencje w parlamencie. Wtedy może coś w tym kraju ruszy. Inna sprawa że ingerowanie w wolę wyborców w samorządach może dla PiS oznaczać początek końca. Jeśli jakiś wójt jest naprawdę skuteczny i dlatego cieszy się zaufaniem ludzi to czy koniecznie ma być zamieniany na siłę i wbrew woli wyborców na jakiegoś gorszego? To bez sensu. To w parlamencie powinno być 2 kadencje i zmiana. Wtedy trafili by tam ludzie młodzi i ze świeżym spojrzeniem a nie prawie zawsze ci sami, którzy zatrzymali się mentalnie w tamtej epoce. Oni już raczej nie nadążą ze zrozumieniem szybko zmieniającego się świata. Ich czas w polityce zwyczejnie dawno - przynajmniej 2 dekady temu bezpowrotnie minął.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • zatroskana(2017-03-20 22:36) Zgłoś naruszenie 5417

    Misiewicze czekają, "weryfikacja" urzędów i miejsca dla nich będą :-(

    Odpowiedz
  • milcząca(2017-03-21 01:22) Zgłoś naruszenie 476

    Ten kij ma dwa końce. Są włodarze "przyrośnięci do stołków - dobrze im zrobi ustawowe odklejenie. Oby suweren ruszył tyłek i pofatygował się do urn...

    Odpowiedz
  • kp(2017-03-21 01:46) Zgłoś naruszenie 549

    Popieram. Liczę że następna zmiana obejmie sejm i senat. Żeby żaden błazen jak pan Zych nie mówił o sobie "zawodowy poseł".

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Nie dla reżimu kaczystów (2017-03-21 05:31) Zgłoś naruszenie 3024

    Program "walić suwerena+" ... Misiewicze dostaną robotę

    Odpowiedz
  • czytelniczka(2017-03-21 07:47) Zgłoś naruszenie 2722

    wracamy do czasów PZPR i do centralizacji władzy ...... wolność wyboru???? taaaaaa , wolność zaczyna być ograniczana na inne sposoby odgórnie, tylko naród ślepy i nic z tym nie robi

    Odpowiedz
  • Marek(2017-03-21 10:28) Zgłoś naruszenie 159

    Do obiegu politycznego wejdzie zatem 1,5 tysiąca popularnych i sprawnych samorządowców. To jest właśnie nadzieja na samodestrukcję PiS-u.

    Odpowiedz
  • quano(2017-03-21 14:06) Zgłoś naruszenie 129

    Tylko PiS zapomina że to my wybieramy władze samorządowe i mogą się przejechać.

    Odpowiedz
  • polskaB(2017-03-21 18:52) Zgłoś naruszenie 68

    Ooooo, to jest nadzieja, że u mnie PiS przestanie rządzić :)))

    Odpowiedz
  • olo(2017-03-21 21:58) Zgłoś naruszenie 50

    100% tylko to samo w Sejmie Senacie i Sejmikach. To samo powinno być w radach nadzorczych gdzie wrzucają pociotków.

    Odpowiedz
  • Jejjjje(2017-03-22 01:31) Zgłoś naruszenie 00

    Oni tez moze niech sie wezma tez wkoncu za te WORDy wszystkie i te egzaminy i wykreslenia zeczy na tych placach manewrowych bo to co jest w polsce z tym prawkiem to jest masakra jakas

    Odpowiedz