Rząd chce nauczyć urzędników etyki. W placówkch pojawą się doradcy

autor: Artur Radwan15.11.2017, 07:48; Aktualizacja: 15.11.2017, 08:24
Pomysł szefa służby cywilnej świetnie wpisuje się w rządowy projekt dotyczący jawności w życiu publicznym przygotowany przez Mariusza Kamińskiego.

Pomysł szefa służby cywilnej świetnie wpisuje się w rządowy projekt dotyczący jawności w życiu publicznym przygotowany przez Mariusza Kamińskiego.źródło: ShutterStock

Kancelaria premiera przygotowuje rekomendacje dla członków służby cywilnej, jak mają właściwie postępować w prac y. W tym celu wskrzeszeni też zostaną doradcy etyczni.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

Reklama

Komentarze (37)

  • Leoncio(2017-11-17 13:58) Zgłoś naruszenie 00

    KULSON z takim szefem i sc., która wdeptana już na maxa w bruk i to przez wszystkie ekipy rządzące z PIS.i PO. Jeszcze banda nierobów "etycznych" oprócz logistycznych, statystycznych i tajno-mitycznych, a merytoryczni jak KUNTA KINTE czy niewolnik z "Niewolnicy Isaury" ??? Może Szef porówna wynagrodzenia w SC w krajach cywilizowanych z tymi w RP ?

    Odpowiedz
  • Przemek(2017-11-16 14:25) Zgłoś naruszenie 20

    1900 zł na rękę a etyka pracy. Pan Dobrosław niech się nad tym zastanowi.

    Odpowiedz
  • StAAbrA(2017-11-16 13:46) Zgłoś naruszenie 01

    Organiczną właściwością urzędnika , jest kraść - jak mawiał pan imperator , który , w życiu , nic nie ukradł . Osobiście . A co do rządu , to nadal jest głupi , jak stojak na parazolle . Ale za to , nie nakradł jeszcze tyle , co POprzednie rządy ...

    Odpowiedz
  • Bert(2017-11-15 21:13) Zgłoś naruszenie 130

    Pan dowiat wygląda jak kakadu. (Ale to tak tylko na marginesie, mam nadzieję, że żaden z tych sympatycznych ptaków nie weźmie mi za złe ) Popracuj dowiat przez rok na szeregowym stanowisku urzędniczym w pierwszym lepszym urzędzie SC, za pieniądze jakie się na nim zarabia i wtedy pogadamy o umoralnianiu.

    Odpowiedz
  • język drętwy(2017-11-15 19:49) Zgłoś naruszenie 60

    O BIURWA, ALE KULSON...

    Odpowiedz
  • tyle znaczy(2017-11-15 19:46) Zgłoś naruszenie 20

    znaczy to tyle, że ISO przekroczyło już chyba i TRZY tysiące...

    Odpowiedz
  • wyssogota(2017-11-15 19:08) Zgłoś naruszenie 40

    O mało nie pękłem ze śmiechu. 11-go listopada przypada Dzień Służby Cywilnej. Z tej okazji Premier RP - Beata Szydło, Szef Służby Cywilnej - Dobrosław Dowiat-Urbański oraz Przewodniczący Rady Służby Publicznej przy Prezesie Rady Ministrów - Tadeusz Woźniak skierowali do Korpusu Służby Cywilnej swoje listy, w których wyrażają uznanie wobec etosu jaki towarzyszy członkom Korpusu Służby Cywilnej.

    Odpowiedz
  • były urzędnik(2017-11-15 17:54) Zgłoś naruszenie 120

    Słuszną linię ma nasza partia! Oprócz doradców etycznych powinno się jeszcze powołać politruka i kaowca w każdym urzędzie ;-) Miało być lepiej, a jest coraz śmiesznej... o zgrozo...

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Jaaroo(2017-11-15 16:08) Zgłoś naruszenie 100

    KWOTA BAZOWA. Tylko to może zapewnić jakościową i etyczną postawę pracowników służby cywilnej. Ale zamiast dać szeregowym pracownikom lepiej powołać kolejne stołki dla pociotków. PIS = NEPOTYZM i wylęgarnia nierobów. A traci wyłącznie klient urzędu czyli każdy obywatel. Urzędnicy mają to gdzieś i albo odchodzą albo przebywają w miejscu pracy w myśl zasady "jaka płaca taka praca".

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Przykre, że... (2017-11-15 15:32) Zgłoś naruszenie 11

    ... sprawdza się w PRAKTYCE teza, ze już nie wystarcza Etyka dla Katolików. No cóż ... FARYZEUSZE nauczyli się tylko chodzić po ulicach z KRZYŻAMI. Dla nich liczy się "etyka"... "Alleluja i do PRZODU" znanego w Polsce "ETYKA".

    Odpowiedz
  • Nie...To Kaczka Dziennikarska....(2017-11-15 15:09) Zgłoś naruszenie 52

    Nie możliwe .....by Taki Idiotyzm ktoś miał wprowadzać.??? To taki dziennikarski żart. Nie pozwólmy ośmieszać rangi Służby Cywilnej imperialistycznym redaktorom ze zgniłego zachodu. Powiedzmy stanowcze NIE

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • ewa(2017-11-15 14:57) Zgłoś naruszenie 62

    etyki powinni uczyć się przede wszystkim ministrowie i ich pracownicy-wszyscy,pani premier w pani gabinecie wszyscy również powinni przejść szkolenie z etyki a nie z odwiedzania Rydzyka,czy też udział w religijnych spędach

    Odpowiedz
  • pracownik sc(2017-11-15 14:38) Zgłoś naruszenie 120

    czy ten Dobrosław albo ktoś wyżej czyta czasem komentarze jego urzędników pod artykułami w GP? wystarczy raz przeczytać, aby zorientować się jakie od dłuższego czasu nastroje panują wśród pracowników służy cywilnej - totalna zgnilizna; niech szefostwo i rządzący sami postępują etycznie ze swoimi pracownikami - zrobiliście z nas dziadów!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Odpowiedz
  • tr(2017-11-15 14:28) Zgłoś naruszenie 71

    Takie szkolenia w korpo robi się droga mailową bo to i taniej i szybciej . Póżniej egzaminy też mailowo. W tej biedzie pracowniczej jeszcze wprowadzić zamęt przez donosicielstwo, przecież gdyby miało być dobrze etycznie z osłoną dyrektorstwa to już by tak było a nie jest.

    Odpowiedz
  • A Doradcy Kopulacyjni ???(2017-11-15 13:41) Zgłoś naruszenie 71

    Urzędnik Zaspokojony bardziej wydajny i mniej nerwowy jest, Myślę że tym od SC już się we łbach poprzewracało

    Odpowiedz
  • dewiant ubrański(2017-11-15 13:31) Zgłoś naruszenie 90

    HAHAHA posr....łem się jak to przeczytałem rozumiem, że świetnie uposażona służba cywilna nadal wiernie wspiera i głosuję na dobrą zmianę??

    Odpowiedz
  • Panie Prezesie! Służba apeluje do Pana o wzrost (2017-11-15 12:44) Zgłoś naruszenie 160

    powszechny uposażeń zasadniczych pracowników korpusu. Przez 8 lat byliśmy ignorowani przez kolejne ekipy rządowe w zakresie jakichkolwiek podwyżek (choć o inflację) dla wszystkich pracowników sc. Na kolejny rok "znowu" "zamroziliście" nam pobory podstawowe. Tak samo jak wasi poprzednicy wpisujecie się w politykę pauperyzacji ludzi w sc. Przestańcie się zajmować tematami zastępczymi jak doradcy etyczni czy korporacyjne oceny okresowe w urzędach a podejmijcie sprawy ważniejsze jak wynagrodzenia w sc.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Chcesz być DZIADEM !!!!!(2017-11-15 12:16) Zgłoś naruszenie 140

    Idź do SC ...... Ale będziesz Etycznym Dziadem

    Odpowiedz
  • Do redaktora prosba(2017-11-15 11:44) Zgłoś naruszenie 180

    Panie redaktorze Radwan prosze umoeic sie lepiej na rozmowe z Prezesem PIS, Jaroslawem Kaczynskim moze pracownicy sie cos dowiedza sie w kwestii podwyzek w sluzbie cywilnej i poprawy ich losu poniewaz obecny szef identycznie jak poprzedni nic nie moze a obraz naszej sluzby jest tragczny. Juz wszystkie zawody dookola zarabiaja wiecej, jest swita znajomych co ma dobrze a pozostali klepia biede. Jezeli chce Pan pomoc naszej sluzbie prosze rozmawiac z osobami decyzyjnymi.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Oligarchizacja Urzędów....(2017-11-15 10:47) Zgłoś naruszenie 200

    Jeszcze niedawno różnice płacowe między Urzednikiem/Pracownikiem.... a jego Szefem Naczelnikiem były nie aż takie duże. Teraz mamy Oligarchizację - Naczelnik prawie 10 tys Brutto.....a czerń na min. krajowej. Myślę że bliżej nam do Rosji czy Ukrainy bo skala upodlenia już podobna

    Odpowiedz