statystyki

Oceny okresowe w administracji. Prof. Rostkowski: Brakuje realizacji celów [WYWIAD]

autor: Artur Radwan29.11.2017, 07:36; Aktualizacja: 29.11.2017, 09:58
W Polsce nie istnieje administracja publiczna. Zamiast tego mamy do czynienia z wieloma grupami (korpusami) urzędników - tłumaczy rozmówca

W Polsce nie istnieje administracja publiczna. Zamiast tego mamy do czynienia z wieloma grupami (korpusami) urzędników - tłumaczy rozmówcaźródło: ShutterStock

- Ludzie nie mieliby problemu z nagrodami dla urzędników, gdyby było jasne, za co zostały wypłacone - twierdzi prof. dr hab. Tomasz Rostkowski, prof. SGH, Instytut Kapitału Ludzkiego, Szkoła Główna Handlowa w Warszawie. 

Czy ocena okresowa w administracji jest potrzebna?

Ostatnio coraz częściej podważany jest sens ocen nie tylko w administracji, ale także w organizacjach biznesowych. Wynika to jednak nie tyle z wyczerpania się idei oceniania pracowników, co z wyczerpania się nadziei, że oceny mogą być przeprowadzane rzetelnie. Smutnym faktem jest to, że w Polsce są powszechnie zawyżane. Ale są one potrzebne tak długo, jak długo istnieć będzie potrzeba podejmowania decyzji na temat podwyżek (lepsi muszą dostać wyższe), nagród, awansowania, planowania ścieżki rozwoju itp.

W takim razie co trzeba zrobić, żeby spełniały swoją funkcję?


Pozostało jeszcze 80% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (4)

 • Jan z Bykowa(2017-11-29 13:17) Zgłoś naruszenie 180

  O jakiej satysfakcji urzędników bredzi ten koleś? Bóg wie jakie kryteria i metody oceny i podziału nagród, a potem 300 zł na koncie za kwartał. Najpierw trzeba urealnić kwoty aby nagroda była nagrodą, a nie nędzną zapomogą.

  Odpowiedz
 • T1000(2017-11-29 16:27) Zgłoś naruszenie 90

  Przestańcie już publikować wypowiedzi takich ekspertów, którzy nie mają zielonego pojęcia o realiach i się mądrzą! Ile można czytać takich bzdur???

  Odpowiedz
 • Pawelczyk(2017-11-29 23:52) Zgłoś naruszenie 60

  Niedługo nie będzie kogo oceniać bo zostaną same miernoty i upośledzeni. Za takie pieniądze jak oferuje obecnie rzad fachowcy do pracy nie przyjdą. Juz teraz w nadzorach budowlanych nie ma kto robić a co dopiero w innych działach adm.zespolonej rządowej. Przy podstawie wynagrodzenia 2100 zł brutto większość wybiera Biedronka z 3200 zł brutto!!!

  Odpowiedz
 • Just(2017-11-30 13:20) Zgłoś naruszenie 10

  Urzędnik samorządowy pracujący w oświacie ( nie Urząd Gminy) ma szansę otrzymać raz w roku nagrodę do 500zł. Zasadnicze wynagrodzenie:2010 zł brutto. Pan prof. dr hab. Tomasz Rostkowski powinien zająć się czytaniem bajek, bo życia nie zna. To przedstawiciel kasty uprzywilejowanej. Urzędnicy pracują od referenta po inspektora, oni nie zarządzają i nie otrzymują solidnego wynagrodzenia.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane