statystyki

Jak w PIT za 2011 rok uwzględnić sprzedaż nieruchomości

autor: Ewa Matyszewska29.12.2011, 06:41; Aktualizacja: 29.12.2011, 08:59
Nieruchomość

Nieruchomośćźródło: ShutterStock

Rozliczenie PIT za 2011 rok jest ostatnim, gdy podatnicy, którzy sprzedali mieszkanie lub dom, muszą stosować trzy sposoby opodatkowania. Wybór jednego będzie zależał od daty nabycia zbywanej nieruchomości.

Reklama


Reklama


Czy w PIT-39 trzeba wpisać tylko dochód

W listopadzie 2011 r. podatniczka sprzedała dom, który kupiła na początku 2009 r. W związku z tym musi rozliczyć PIT. Czy w druku PIT-39 musi wykazać tylko dochód uzyskany ze zbycia nieruchomości?

Czy fiskusa interesuje meldunek

Podatnik sprzeda mieszkanie, które kupił w listopadzie 2008 r. Był w nim zameldowany na pobyt stały. Chce przy zbyciu tego mieszkania skorzystać z ulgi meldunkowej. Czy musi złożyć w urzędzie skarbowym oświadczenie o uldze?

Czy przy uldze mieszkaniowej jest PIT

Podatniczka jeszcze w tym roku planuje sprzedaż mieszkania, które kupiła w grudniu 2006 r. Ma zamiar skorzystać z ulgi mieszkaniowej. Czy będzie musiała składać zeznanie?

Czy przychód pomniejszą koszty

Podatniczka zastanawia się nad sprzedażą mieszkania, które kupiła w 2009 r. Jednak poniosła wysokie nakłady na jego wyremontowanie. Czy może przy zbyciu tej nieruchomości uwzględnić wydatki, jakie na nią poniosła?

Czy w zeznaniu podaje się podatek

29 grudnia 2011 r. podatnik sprzedaje mieszkanie, które kupił w 2007 r. Dochody z tego tytułu rozliczy w PIT-36. Czy w tej deklaracji w odrębnej rubryce trzeba podać wysokość podatku do zapłaty z tytułu sprzedaży mieszkania?

Czy nabycie domu decyduje o druku

Podatnik w 2011 r. sprzedał mieszkanie. Czy aby prawidłowo opodatkować dochód z tej transakcji, podatnik musi sprawdzić, kiedy nabył tę nieruchomość?

Czy wszystkie dochody się sumuje

W 2011 r. podatniczka była zatrudniona na podstawie umowy o pracę. Dorabiała też na podstawie umów cywilnoprawnych. Dodatkowo sprzedała mieszkanie, które kupiła w 2009 r. Czy w zeznaniu rocznym powinna zsumować wszystkie te dochody?

To jest tylko część artykułu, zobacz pełną treść w e-wydaniu Dziennika Gazety Prawnej: Jak w zeznaniu za 2011 rok uwzględnić sprzedaż nieruchomości.
W pełnej wersji artykułu znajdziesz odpowiedzi na WSZYSTKIE powyższe pytania.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję

Reklama


Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

Reklama

  • Jan(2011-12-29 14:08) Odpowiedz 00

    A tyle wylano wody na temat darmowego internetu!!!Klamstwo,klamstwo i obsluda to sa wizytowki tego systemu!!!

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Prawo na co dzień

Galerie

Polecane

Reklama