statystyki

Ponad 9,6 mln osób rozliczyło się z fiskusem przez internet

autor: Łukasz Zalewski09.05.2017, 07:25; Aktualizacja: 09.05.2017, 08:12
Dane pokazują, że w tym roku podatnicy złożyli drogą elektroniczną o ponad 1 mln 256 tys. zeznań PIT więcej niż przed rokiem.

Dane pokazują, że w tym roku podatnicy złożyli drogą elektroniczną o ponad 1 mln 256 tys. zeznań PIT więcej niż przed rokiem.źródło: ShutterStock

Padł rekord w składaniu elektronicznych zeznań rocznych. Ale tylko 38 tys. podatników skorzystało z nowej usługi, zaoferowanej w tym roku po raz pierwszy przez urzędy skarbowe (PIT-WZ) – wynika z danych przekazanych DGP przez Ministerstwo Finansów.

Dane pokazują, że w tym roku podatnicy złożyli drogą elektroniczną o ponad 1 mln 256 tys. zeznań PIT więcej niż przed rokiem.

Korzystali z różnych możliwości – zarówno z funkcjonującego od dawna systemu e-Deklaracje, z usługi wstępnie wypełnionego zeznania (z ang. PFR), jak i z nowości polegającej na sporządzeniu zeznania przez skarbówkę. Ta ostatnia była skierowana do osób uzyskujących dochody rozliczane przez płatników (np. z umowy o pracę, zlecenie i o dzieło). Należało jedynie złożyć wniosek PIT-WZ (w tym także za pośrednictwem niektórych banków). Skarbówka miała maksymalnie pięć dni na przygotowanie zeznania rocznego PIT, z uwzględnieniem ulg na dzieci oraz rehabilitacyjnej. W praktyce – jak wynika z danych Ministerstwa Finansów – potrzebowała średnio trzech dni.


Pozostało jeszcze 49% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (3)

  • Ble ble.(2017-05-11 19:52) Zgłoś naruszenie 12

    I co z tego, że rozliczyłem podatek przez internet Pit wysłany na początku marca i do tej pory brak zwrotu ulgi, w przeszłości rozliczenie na druku zwrot w ciągu dwóch tygodni, wytyczne są takie jak jak najdłużej przetrzymać wypłatę zwrotu ulgi dla ludzi mających większe dochody a wypłacać biedocie a niech maja 500+ i jeszcze na dzidziusie a ci co pracują nawet na dwóch lub trzech etatach lub po 250-300 godzin i przyczyniają się do rozwoju kraju niech czekają, jesteś takim obywatelem drugiej kategorii.

    Odpowiedz
  • ale jak???(2017-05-10 07:51) Zgłoś naruszenie 00

    Przez programiki z płyt dołączanych do gazet....czy MF coś tam opracował?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane