statystyki

Ponad 9,6 mln osób rozliczyło się z fiskusem przez internet

autor: Łukasz Zalewski09.05.2017, 07:25; Aktualizacja: 09.05.2017, 08:12
Dane pokazują, że w tym roku podatnicy złożyli drogą elektroniczną o ponad 1 mln 256 tys. zeznań PIT więcej niż przed rokiem.

Dane pokazują, że w tym roku podatnicy złożyli drogą elektroniczną o ponad 1 mln 256 tys. zeznań PIT więcej niż przed rokiem.źródło: ShutterStock

Padł rekord w składaniu elektronicznych zeznań rocznych. Ale tylko 38 tys. podatników skorzystało z nowej usługi, zaoferowanej w tym roku po raz pierwszy przez urzędy skarbowe (PIT-WZ) – wynika z danych przekazanych DGP przez Ministerstwo Finansów.

Dane pokazują, że w tym roku podatnicy złożyli drogą elektroniczną o ponad 1 mln 256 tys. zeznań PIT więcej niż przed rokiem.

Korzystali z różnych możliwości – zarówno z funkcjonującego od dawna systemu e-Deklaracje, z usługi wstępnie wypełnionego zeznania (z ang. PFR), jak i z nowości polegającej na sporządzeniu zeznania przez skarbówkę. Ta ostatnia była skierowana do osób uzyskujących dochody rozliczane przez płatników (np. z umowy o pracę, zlecenie i o dzieło). Należało jedynie złożyć wniosek PIT-WZ (w tym także za pośrednictwem niektórych banków). Skarbówka miała maksymalnie pięć dni na przygotowanie zeznania rocznego PIT, z uwzględnieniem ulg na dzieci oraz rehabilitacyjnej. W praktyce – jak wynika z danych Ministerstwa Finansów – potrzebowała średnio trzech dni.


Pozostało 49% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (3)

  • Ble ble.(2017-05-11 19:52) Zgłoś naruszenie 12

    I co z tego, że rozliczyłem podatek przez internet Pit wysłany na początku marca i do tej pory brak zwrotu ulgi, w przeszłości rozliczenie na druku zwrot w ciągu dwóch tygodni, wytyczne są takie jak jak najdłużej przetrzymać wypłatę zwrotu ulgi dla ludzi mających większe dochody a wypłacać biedocie a niech maja 500+ i jeszcze na dzidziusie a ci co pracują nawet na dwóch lub trzech etatach lub po 250-300 godzin i przyczyniają się do rozwoju kraju niech czekają, jesteś takim obywatelem drugiej kategorii.

    Odpowiedz
  • ale jak???(2017-05-10 07:51) Zgłoś naruszenie 00

    Przez programiki z płyt dołączanych do gazet....czy MF coś tam opracował?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane