zarobki

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu zarobki. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące zarobki.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Proletariusze są zmęczeni, czyli awans społeczny po transformacji ustrojowej w Polsce

  Proletariusze są zmęczeni, czyli awans społeczny po transformacji ustrojowej w Polsce

  Zastanawiam się, co się stało z tą przewodnią siłą narodu, proletariacką, chłoporobotniczą, która całkiem poważnie mówiąc, była przed paroma dekadami napędem polskiego społeczeństwa. Jeśli jej już nie ma, gdzie się podziała? W którą stronę skręciły jej dzieci? Pokończyły wyższe szkoły i awansowały? Potworzyły firmy, zatrudniły mniej zaradnych od siebie, przechodząc na wrogą stronę kapitalistycznych wyzyskiwaczy? A może odpłynęły w stronę Wysp Brytyjskich razem z falą akcesyjnej emigracji? Wszystko to prawda, ale nie do końca. Błądzimy, szukając odpowiedzi, podobnie jak – jako społeczeństwo – wciąż szukamy swojej drogi.

  czytaj więcej

 • Coaching a samodoskonalenie się

  Coaching a samodoskonalenie się

  Będąc pewnym swoich umiejętności i posiadając wysoką motywację, można realizować się zawodowo i prywatnie. Niektórzy ludzie posiadają naturalny instynkt rywalizacji, który napędza ich sukcesy na różnych płaszczyznach. Takie osoby świetnie nadają się do pracy jako certyfikowany Coach. Z jego usług może skorzystać każdy. Trener zachowań i podejmowania decyzji jest zawodem przyszłości.

  czytaj więcej

 • PZD: Rodziny w trudnej sytuacji finansowej nie są eksmitowane z działek [WYWIAD]

  PZD: Rodziny w trudnej sytuacji finansowej nie są eksmitowane z działek [WYWIAD]

  Nie ma w Polsce przypadku, by rodzina w trudnej sytuacji finansowej była eksmitowana z altany działkowej; często osoby takie otaczane są szczególną opieką przez zarządy ROD, a nawet dostają możliwość pracy zarobkowej w ogrodzie - poinformował Mariusz Gaj z mazowieckiego PZD.

  czytaj więcej

 • Arabia Saudyjska: Gigant Binladen Group zwalnia 77 tys. zagranicznych pracowników

  Arabia Saudyjska: Gigant Binladen Group zwalnia 77 tys. zagranicznych pracowników

  Saudyjski gigant budowlany Binladen Group, który przeżywa ogromne trudności finansowe, zwolnił 77 000 zagranicznych pracowników i być może będzie zmuszony pozbyć się jeszcze 12 000 Saudyjczyków - poinformowały w poniedziałek saudyjskie media. Reputacja tej firmy uczestniczącej w wielkim przedsięwzięciu, jakim jest rozbudowa różnych obiektów w świętym miejscu islamu, w Mekce, poważnie ucierpiała, gdy zawalenie się we wrześniu ub. roku należącego do niej dźwigu na dach Wielkiego Meczetu spowodowało śmierć 109 osób.

  czytaj więcej

 • Dochód netto i tak trzeba pomniejszyć o podatek

  Dochód netto i tak trzeba pomniejszyć o podatek

  Nieważne, że sąd obliczył wartość utraconych korzyści w kwocie netto. Trzeba i tak zapłacić PIT – wyjaśnił dyrektor katowickiego organu. Z pytaniem wystąpił mężczyzna, któremu sąd przyznał dwie kwoty: odszkodowanie i zadośćuczynienie za niesłuszne aresztowanie w 1998 r. Odszkodowanie stanowiło wartość utraconych dochodów netto, co oznacza, że wyliczając ją, sąd uwzględnił podatek, który powinien zostać potrącony w 1998 r. według stawki obowiązującej w czasie aresztowania.

  czytaj więcej

 • Pensje w górę! I to nie tylko ze względu na program „Rodzina 500+”

  Pensje w górę! I to nie tylko ze względu na program „Rodzina 500+”

  Od dłuższego już czasu mówi się o tym, że rynek pracy powoli przeobraża się w rynek pracownika. Dotychczas słabsza strona stosunku pracy miałaby z biegiem czasu zacząć dyktować warunki tej silniejszej, czyli pracodawcy. Firmy i eksperci już dziś alarmują – od kiedy bezrobocie spadło poniżej 10 punktów procentowych, pracodawcom coraz trudniej zapełnić wakaty pracownikami z odpowiednimi kwalifikacjami.

  czytaj więcej

 • Prince. Książę walki z Wydawcami Złodziejami

  Prince. Książę walki z Wydawcami Złodziejami

  Artyści szukają własnych sposobów na ograniczenie wpływów koncernów. Drogę wyznaczył zmarły niedawno Prince. Po informacji o śmierci Prince’a ludzie masowo zaczęli na YouTube wyszukiwać jego utwory. Nie było ich, choć przecież w internecie jest wszystko. Prince w historii muzyki zostanie zapamiętany jako wybitny kompozytor i producent, świetny tekściarz, charyzmatyczny piosenkarz.

  czytaj więcej

 • Strach i krach. Zapomniany kryzys naftowy

  Strach i krach. Zapomniany kryzys naftowy

  Drugi kryzys naftowy ogarnął świat nie dlatego, że na rynku zabrakło ropy naftowej, lecz w momencie, gdy wszyscy uwierzyli, iż wkrótce musi jej zabraknąć. Wróżeniem zmiany cen na rynku paliwowym powinni się zająć psycholodzy, bo analitykom ta sztuka zupełnie nie wychodzi. Pod koniec kwietnia Międzynarodowy Fundusz Walutowy opublikował raport, w którym zaleca krajom arabskim dostosowanie się do długotrwałego spadku cen ropy naftowej za pomocą cięcia wydatków socjalnych i dywersyfikacji źródeł dochodów. Gdy powstawał wspomniany raport, ceny „czarnego złota” zaczęły sukcesywnie piąć się w górę.

  czytaj więcej

 • Mateusz Morawiecki: Jesteśmy nieźli [WYWIAD]

  Mateusz Morawiecki: Jesteśmy nieźli [WYWIAD]

  Niewidzialna ręka rynku musi być wspierana widzialną ręką państwa. Wielkim błędem III RP było rzucenie naszych firm do gry w kapitalizm bez dania im czasu na dostosowanie się do nowych warunków - z Mateuszem Morawieckim rozmawiają Marek Chądzyński i Grzegorz Osiecki.

  czytaj więcej

 • Andrysiak: Uberyzacja gospodarki. Czy chcesz cierpieć w imię wolnego rynku?

  Andrysiak: Uberyzacja gospodarki. Czy chcesz cierpieć w imię wolnego rynku?

  Zachwycać się uberyzacją gospodarki to jak świętować własną śmierć. Przedsiębiorcę wymiecie z rynku firma z minimalnymi kosztami, pracownik bez umowy skończy z nosem wlepionym w smartfon, oczekując jakiegokolwiek, choćby najmniejszego, zlecenia. Co gorsza, uberyzacja to naturalna konsekwencja zglobalizowanego wolnego rynku. Może więc trzeba spojrzeć na ten problem inaczej: czy musimy się do tych zasad dostosować, czy je zanegować i zmienić? Innymi słowy: system jest dla ludzi czy ludzie dla systemu?

  czytaj więcej

 • Muzułmanin będzie rządził brytyjską stolicą. Sadiq Khan oficjalnie burmistrzem Londynu

  Muzułmanin będzie rządził brytyjską stolicą. Sadiq Khan oficjalnie burmistrzem Londynu

  Poseł Partii Pracy Sadiq Khan został wybrany na nowego burmistrza Londynu. Zdobywając ponad 1,3 mln głosów, Khan uzyskał najwyższy mandat dla pojedynczego polityka w historii Wielkiej Brytanii. Pokonał kandydata Partii Konserwatywnej, Zaca Goldsmitha. Na stanowisku burmistrza zastąpi konserwatystę Borisa Johnsona. Nowy burmistrz Londynu podkreślił podczas pierwszego przemówienia po oficjalnym ogłoszeniu wyników, że "z pokorą przyjmuje nadzieję i zaufanie, które otrzymał od londyńczyków".

  czytaj więcej

 • Zarobki Polaków w 2015 w Unii Europejskiej: To był rekordowy rok

  Zarobki Polaków w 2015 w Unii Europejskiej: To był rekordowy rok

  Rok 2015 był rekordowy pod względem zarobków Polaków pracujących w krajach Unii Europejskiej. Tylko w sześciu krajach członkowskich Zjednoczonej Europy (Austria, Belgia, Holandia, Irlandia, Niemcy, Wielka Brytania), Polacy zarobili łącznie 70 mld złotych, podczas gdy w całej Europie ich dochody wyniosły ponad 119,6 mld złotych.

  czytaj więcej

 • Za zajmowanie się chorą matką specjalny zasiłek opiekuńczy

  Za zajmowanie się chorą matką specjalny zasiłek opiekuńczy

  Mam sąsiadkę, która od dłuższego czasu nie podejmuje pracy, ponieważ zajmuje się chorą na cukrzycę matkę. Obecnie starsza pani już nie chodzi i straciła wzrok. Przekonuję sąsiadkę, żeby starała się o zasiłek opiekuńczy, ale ona uważa, że należy się tylko pracującym. Nie ma żadnych swoich dochodów i żyje z niewielkiej emerytury matki. Czy osoba opiekująca się dorosłym niedołężnym członkiem rodziny rzeczywiście nie ma prawa do żadnego świadczenia – pyta pani Krystyna.

  czytaj więcej

 • Urzędy skarbowe przekażą uczelni PIT absolwenta? Na tej podstawie szkoła ma dostać dotację

  Urzędy skarbowe przekażą uczelni PIT absolwenta? Na tej podstawie szkoła ma dostać dotację

  Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego (MNiSW) chce hojniej dotować te uczelnie, których absolwenci osiągają sukces na rynku pracy. A o tym świadczą ich zarobki. Dlatego rozważa pomysł, aby dane o absolwentach uzyskiwać z PIT-ów. Resort otrzymywałby informacje na ten temat z urzędów skarbowych. MNiSW na razie nie przeprowadziło symulacji tego rozwiązania. Pieniądze dla uczelnie za sukces absolwenta byłyby przyznawane w ramach dodatkowej dotacji projakościowej.

  czytaj więcej

 • Minister Zalewska zapowiada specjalne dodatki finansowe dla nauczycieli

  Minister Zalewska zapowiada specjalne dodatki finansowe dla nauczycieli

  Specjalne dodatki finansowe dla nauczycieli - wychowawców oraz skupienie problemów związanych z bezpieczeństwem w jednym programie – o tych m.in. pomysłach mogących poprawić bezpieczeństwo w szkołach mówiła w poniedziałek w Gdańsku minister edukacji Anna Zalewska.

  czytaj więcej

 • W handlu olejem rzepakowym warto uważać na oszustów

  W handlu olejem rzepakowym warto uważać na oszustów

  Ukazał się kolejny list ostrzegawczy. Tym razem dwa resorty – finansów i rozwoju – ostrzegają podatników VAT przed nadużyciami w obrocie olejem rzepakowym.

  czytaj więcej

 • Jarosław Kaczyński chce wydawać więcej. Czeka nas wzrost podatków?

  Jarosław Kaczyński chce wydawać więcej. Czeka nas wzrost podatków?

  Prezes PiS Jarosław Kaczyński chce wzrostu wydatków publicznych w relacji do PKB. Inaczej niż rząd zadeklarował Brukseli. Dyrektywa z Nowogrodzkiej może pokrzyżować plany resortu finansów.

  czytaj więcej

 • Raport: Około 4 mln Polaków rozważa emigrację za pracą na Zachód

  Raport: Około 4 mln Polaków rozważa emigrację za pracą na Zachód

  Około 4 mln Polaków rozważa emigrację za pracą na Zachód, a blisko 1,5 mln jest na to gotowych - wskazuje najnowszy, ogłoszony we wtorek raport firmy Work Service pt. "Migracje zarobkowe Polaków". Dziś wyjeżdżać chcą głównie ludzie młodzi, ze wschodu kraju, z mniejszych miast i gorzej wykształceni.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników

Galeria

Inne

e-Booki - elektroniczne poradniki Gazety Prawnej