Coraz mniej rencistów w ZUS

autor: Bożena Wiktorowska18.03.2014, 07:27; Aktualizacja: 18.03.2014, 08:42

W ciągu ubiegłego roku liczba rencistów otrzymujących świadczenia spadła o 34,9 tys. osób. To efekt konsekwentnej polityki zakładu – twierdzą eksperci.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

Reklama

Komentarze (31)

  • zefir(2014-03-26 19:06) Zgłoś naruszenie 30

    Polski Papierz zrobił błąd nie ogłaszając zusowskich uzdrowicieli prorokami

    Odpowiedz
  • a.k(2014-03-18 14:08) Zgłoś naruszenie 30

    Po co jezdzic do świętych miejsc .W Polsce najświetszym miejscem ,gdzie jest zapisane najwięcej cudowych uzdrowień jest ZUS.

    Odpowiedz
  • ja(2015-01-26 15:26) Zgłoś naruszenie 30

    jak tak dobrze idzie to może czas zmniejszyc składkę ?

    Odpowiedz
  • NOWY(2014-03-18 17:26) Zgłoś naruszenie 20

    RENCIŚCI SĄ CHORZY U LEKARZA - ALE JAK DOSTANIE RENTĘ IDZIE DO ROBOTY - PYTAM SIĘ CZY ON JEST CHORY DO RENTY I DO PIENIĘDZY .JEŻDŻĄ ZA GRANICĘ PRACOWAĆ A RENTY POBIERAJĄ Z ZUSU.

    Odpowiedz
  • zol(2014-03-18 14:30) Zgłoś naruszenie 20

    Trzeba sprawdzic osoby które pobierają renty na czas nieokreślony na ich rodziny /żony / pracują w zus .

    Odpowiedz
  • WA(2014-03-23 09:00) Zgłoś naruszenie 10

    W wyniku wypadku w pracy od ponad 20 lat jestem na rencie z powodu częściowej niezdolności do pracy. Mam także orzeczenie o niepełnosprawności stopień znaczny. Prowadzę działalność gospodarczą - hurtownię zatrudniam 7 osób w tym 1 niepełnosprawnego. Gdyby sam był w pełni sprawny na pewno pracowałaby co najmniej 1 osoba mniej, ja wykonywałby te prace.
    W ciągu tych 20 lat co 1,5 - 2 lata staję na komisji ZUS. Zdarzało się ,że lekarz orzecznik stwierdzał, że dlatego,że prowadzę DG jestem całkowicie zdolny do pracy. Dwukrotnie sprawa kończyła się w sądzie i ZUS ją przegrywał. Wielokrotnie stawałem przed Komisją w ZUS i też mi utrzymywano świadczenie. Ja nauczyłem się walczyć i walczę o swoje należne prawa, ale ile osób tego nie potrafi

    Odpowiedz
  • morena(2014-03-24 09:41) Zgłoś naruszenie 10

    lekarze ZUS delikatnie mówiąc są NIEWIARYGODNI w swoich opiniach i nie ważne jest dla nich czy stok jest faktycznie chory byle odebrać rentę jak największej liczbie osób .Uzasadniam to takim faktem: człowiek wg.badań i stanu zdrowia miał przyznana rentę z tyt. choroby zawodowej pylicy płuc- obecnie do tego doszły inne schorzenia jak np. zawał mózgu, nadciśnienie ale MĄDRY lekarz orzecznik stwierdził nagle że ten człowiek jest zdrowy i renta sie mu nie należy.NA PODSTAWIE TYCH SAMYCH WYNIKÓW BADAŃ DOSTAŁ RENTĘ A TERAZ NA PODSTAWIE TYCH SAMYCH WYNIKÓW +DODATKOWE SCHORZENIA - ODBIERA SIĘ MU RENTĘ! Może ZUS tych lekarzy zgłosi o uznanie ich za ŚWIĘTYCH???

    Odpowiedz
  • Marco(2014-05-27 15:52) Zgłoś naruszenie 10

    ZUS to zakład obecnie polityczny jeśli jesteś w partii rządzącej to masz profity jak nie to nie ma znaczenia czy miałeś niesprawność w związku z pracą czy lekceważącym stosunkiem do ruchu drogowego. Wysłani są orzecznicy sterowani do orzecznictwa o zdolności do pracy. Ja nie mogąc poruszać się swobodnie mam zadysponowaną subtelne pracę żebranie i to sąd w Rzeczypospolitej opierając się na tych nie do kąca wykształconych medyków bo nie czytali dokumentów leczenia podjęli decyzję że mogę wykonywać pracę żebraka,

    Odpowiedz
  • byki(2014-03-18 20:20) Zgłoś naruszenie 10

    lekarze z zus to UZDRAWIACZE
    LECZA Z KAZDEJ CHOROBY,nawet na wozku,bez nogi ,bez reki
    kazdego wylecza,
    LECZA TEZ TAKICH CO ZDROWI JAK ,,BYKI,, i sie smieja,
    nieroby ale ich zaden nie kontroluje

    Odpowiedz
  • emeryt(2014-03-18 07:54) Zgłoś naruszenie 10

    Orzecznicy w ZUS są cudotwórcami.. Potrafią każdego uzdrowić. Dać ich na stanowiska lekarzy rodzinnych. Wszystko dla premii.

    Odpowiedz
  • na Facebooku(2014-06-27 22:29) Zgłoś naruszenie 10

    Wpisz w wyszukiwarkę ZUS RENTA koniec z komisjami co 3 lata. Zbieramy się w grupę na najbardziej znanym portalu społecznościowym.

    Odpowiedz
  • "Frajer"(2014-03-24 10:40) Zgłoś naruszenie 10

    Ciągle tylko lekarze to, lekarze tamto.
    A o cwaniaczkach nic. Gdybyście mieli dojścia ewentualnie możliwości, bez mrugnięcia okiem skorzystalibyście a tak to tylko plujecie jadem.
    Znam: "niedowidzącego", który jest na rencie ale naprawia sprzęt elektroniczny, znam panią z "chorym kręgosłupem" pobierającą rentę ale na roboty do Niemiec jeździ, znam rencistkę, która delikatnie mówiąc bierze rentę bo "choruje na głowę". Wszyscy się śmieją , że jestem frajer bo na nich pracuję. Tylko jak ja zaniemogę to kto na nich nierobów pracował będzie? Nie przeczę są tacy , którym się renta należy ale 2/3 towarzystwa to naciągacze. Dobrze , że robią z tym porządek.
    Do STANA - a Ty myślisz w swej naiwności, że nowa grupa wybrana, coś zmieni, otóż NIE - na nich spadną wszelkie plagi tego świata jak teraz na PO. Wszyscy mieli szansę coś zmienić SLD, PSL, PiS i nie zrobił tego nikt. A PO przynajmniej to próbuje naprawić, powoli, małymi kroczkami ale skutecznie do przodu.

    Odpowiedz
  • wjw(2014-03-18 12:08) Zgłoś naruszenie 00

    Przy takiej dalszej "polityce" wkrótce okaże się, iż Polacy są w 100% zdrowi.
    Wtedy może trzeba będzie zlikwidować NFZ i składkę zdrowotną.
    Ale z tego ostatniego to budżet raczej na pewno nie zrezygnuje.

    Odpowiedz
  • Olo(2014-03-18 10:17) Zgłoś naruszenie 00

    Moja sąsiadka chora na parkinsona tak. Ardzo , że jej egzystencja była uzależniona od pomocy sąsiedzkiej zostŁa uzdrowiona przez lekarza orzecznika za pomocą stetoskopu i poprzez zajrzenie do gardła i ucha. Odebrano jej też przy okazji II grupę iwidzką mimo , że nie była w stanie samodzielnie chodzić. Nistety nie wiem czy żyje ponieważ wyprowadziłam sie z tego miejsca już kilka lat temu. Ale co może w takiej sytuacji zrobić samotna ciężko schorowana osoba?
    Może nasze państwo liczy na samobójców ?
    Wszak w 2013 roku w Polsce popełniło samobójstwo ok. 8200 osób to jest ok. 700 osób miesięcznie.

    Odpowiedz
  • wiekowa(2014-04-01 09:51) Zgłoś naruszenie 00

    mam klopoty z kregoslupem i biodrem orzecznik ZUS nic niewidzial powiedzial ze to schozenia wiekowe a mam 55 lat i czeka mnie endoproteza biodra moze jakby popracowal w przychodni toby mu sie wzrok poprawil

    Odpowiedz
  • eliza(2014-03-31 19:42) Zgłoś naruszenie 00

    Czy to oznacza że wcześniej zus przyznawał renty jak chciał skoro teraz jak piszą renty otrzymują osoby faktycznie niezdolne do pracy to jak było wcześniej przyznawali jak chcieli "– ZUS prowadzi bardzo konsekwentną politykę dotyczącą przyznawania prawa do renty. Takie świadczenia uzyskują tylko osoby faktycznie niezdolne do pracy. To przynosi efekty"

    Odpowiedz
  • ja(2014-03-18 08:17) Zgłoś naruszenie 01

    Zgadzam się z "emerytem". Dodam jeszcze że pewnie niejeden już zmarł z głodu. I o to przecież chodzi. Tak samo będzie z nami. Pracować najlepiej do śmierci. TO JEST TO!!!

    Odpowiedz
  • as(2014-03-19 04:48) Zgłoś naruszenie 00

    lekarzy orzeczników powinno byc trzech na komisji ktorzy wczesniej pracowali
    jak lekarze domowi a poza tym ich powinno sie zmieniac co pół roku i powinni to byc specjalisci z dane grupy a dzis to normalne palanty tam pracuja nawet na konkretne zapytania o chorobe nie umieja odpowiedziec na komisji tam tylko sama korupcja jak u nas w Tarnowie zeby dostac rente to trzeba miec pieniadze i dojscie do palanta

    Odpowiedz
  • Krzysiek(2014-03-18 09:39) Zgłoś naruszenie 00

    Nazywają rzecz po imieniu, to się nazywa demokratyczna eutanazja ludzi chorych przez "lekarzy" orzeczników dla dobra ZUS, przy ogromnej aprobacie państwa polskiego. Bo jak można nazwać stworzenie takich mechanizmów aby ci nadludzie nie ponosili prawie żadnej odpowiedzialności za swe pseudo diagnozy. W Niemczech hitlerowskich to się nazywało EUGENIKA.

    Odpowiedz
  • Fikas(2014-03-18 09:59) Zgłoś naruszenie 00

    Tak narzekacie ale to nasze publiczne pieniądze i wystarczy przypomnieć sobie co działo się z rentami w owych latach 90. Wyłudzenia świadczeń na porządku dziennym. Lepiej dla wydawanych naszych pieniędzy, jeśli będą rygorystyczni, niż przelewali lekką ręką publiczne środki.

    Odpowiedz