Ast: Obniżenie emerytur funkcjonariuszom pracującym po 1990 r. budzi wątpliwości

08.10.2018, 10:55; Aktualizacja: 08.10.2018, 11:45
Szef MSWiA może wyłączyć niektóre osoby z przepisów ustawy "w szczególnie uzasadnionych przypadkach" - ze względu na "krótkotrwałą służbę przed 31 lipca 1990 r. oraz rzetelne wykonywanie zadań i obowiązków po 12 września 1989 r., w szczególności z narażeniem życia".

Szef MSWiA może wyłączyć niektóre osoby z przepisów ustawy "w szczególnie uzasadnionych przypadkach" - ze względu na "krótkotrwałą służbę przed 31 lipca 1990 r. oraz rzetelne wykonywanie zadań i obowiązków po 12 września 1989 r., w szczególności z narażeniem życia".źródło: ShutterStock

Sejmowa komisja ustawodawcza przyjęła stanowisko, które stwierdza konstytucyjność obniżenia emerytur funkcjonariuszom zgodnie z tzw. "ustawą dezubekizacyjną"; wątpliwości budzi przepis mówiący o pracy po 1990 r. - powiedział w poniedziałek PAP przewodniczący komisji Marek Ast.

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP

Polecane

Reklama

Komentarze (8)

  • Wreszcie(2018-10-08 12:43) Zgłoś naruszenie 315

    .... ktoś przychodzi po rozum do głowy. Wniosek prosty: Przywrócić emerytury i renty funkcjonariuszom służącym po 1990 roku.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • alelleuja i po cichu róbmy swoje(2018-10-08 13:10) Zgłoś naruszenie 430

    To wrzutka przed wyborami samorządowymi. Porzućcie nadzieję ograbieni w imię odpowiedzialności zbiorowej i dla dobra słodkiej zemsty na niewinnych, cwaniaków z partii parafialnej.

    Odpowiedz
  • @ myślący(2018-10-08 16:17) Zgłoś naruszenie 350

    Takich emerytów są miliony. Dlaczego tylko jedna grupa społeczna ma być kozłem ofiarnym ? O wiele bardziej do utrwalania komuny przysłużyli się prokuratorzy, sędziowie, partyjne kacyki, ale również wojsko, nauczyciele itd itp.

    Odpowiedz
  • xxxxxx(2018-10-08 18:04) Zgłoś naruszenie 232

    Kiedy Trybunał Konstytucyjny rozpatrzy tę sprawę. Coś długo to wszystko trwa.

    Odpowiedz
  • niemozliwe ze to tk.(2018-10-09 08:07) Zgłoś naruszenie 130

    trybunal konstytucyjny w polsce to kto lub co to jest bo nie ogarniam wiem ze sa tam jacys dublerzy czyzby to to mialo nazwe trybunal jakos nie chce mi sie wierzyc ze to prawda

    Odpowiedz
  • Wszystkim, (2018-10-10 11:56) Zgłoś naruszenie 202

    ... którzy podjęli służbę po 1990 roku powinni przywrócić należne emerytury i renty !

    Odpowiedz
  • jul(2018-10-12 14:57) Zgłoś naruszenie 10

    szkoda zdrowia - dać piotrowiczowi - pracę rozpocząłem w 80 roku - komunista - nie

    Odpowiedz