Emerytury pomostowe sporym obciążeniem dla budżetu. Będą wyższe składki dla firm?

autor: Bożena Wiktorowska08.10.2018, 07:51; Aktualizacja: 08.10.2018, 08:30
emerytura

ZUS policzył kilka wariantów.źródło: ShutterStock

Wysokie składki dla firm albo potężne dotacje z budżetu. Takie będą konsekwencje ewentualnej reformy systemu emerytur pomostowych.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

Reklama

Komentarze (15)

  • mark(2018-10-12 16:03) Zgłoś naruszenie 10

    A ja mam pracować do emerytury dokładnie 50 lat i 4 miesiące rocznik 1956 .Co na to taki agent Tomek i inni Misiewicze .

    Odpowiedz
  • gramalychprzewag.pl(2018-10-11 11:08) Zgłoś naruszenie 00

    Trochę szkoda, że system nie działa po prostu tak, że możesz przejść w dowolnym wieku, ale im szybciej tym mniejsza emerytura.

    Odpowiedz
  • Andrzej (2018-10-10 18:29) Zgłoś naruszenie 30

    Tylko emerytura po 35 latach pracy kobieta i 40 latach pracy mężczyzni panowie z sejmu i związków zawodowych mieliście o to walczyć dla tych co zaczęli pracować od 15 roku życia na trzy zmiany i nie mając wolnych sobót a nie kombinujecie jakieś emerytury pomostowe pozwólcie tym ludziom spracowanym przejść na emeryturę be względu na wiek chyba mając przepracowane ponad 35/ 40 lat pracy mają już uskładany kapitał aby chwilę się nacieszyć wolnością bo nie wiadomo ile bozia da jeszcze życia by z korzystać z tych zapracowanych od najmłodszych lat pieniędzy .

    Odpowiedz
  • Politycy(2018-10-08 18:12) Zgłoś naruszenie 70

    Odpowiedz Do Naród. - narodzie oczadziały a na jaka cholerę nas własnie takich wybieracie,. Przecież my jak dostaniemy się już do koryta musimy dostać przywileje emerytalne, po ciężkiej walce o własnie to koryto, Zatem nie możemy wam hołocie bezprzywilejowej rozdawać tak lekką ręką jakis wysokich swiadczeń, bo przecie nie starczy dla tych lepszych kast, które gwarantują nam bezkarnośc a potem przyjęcie we własne szeregi uprzwilejowanych z wysokimi apanażami emerytalnymi. Ale przecież gwarantujemy wam długa pracę i prawo do szybkiej śmierci żebyście nie musieli się męczyc na głodowych emeryturach.

    Odpowiedz
  • Oszukany(2018-10-08 16:00) Zgłoś naruszenie 60

    A stany nieczynne dla sędziów i prokuratorów, emeryturki poselskie, KRUS-y i inne cwaniackie przepisy to nie obciążają budżetu?! HIPOKRYZJA

    Odpowiedz
  • Naród(2018-10-08 15:53) Zgłoś naruszenie 90

    Powiedzcie Nam Politycy ---Ci z każdej opcji –sprawiedliwej też ! ..........Jakimi BARBARZYŃCAMI trzeba być aby robotnikom mającym po 45 lat składkowych pracy ,zatrudnionym od 15r zycia --kiedyś w szkodliwych i nieb war pracy – okradzionym wstecznie z nich Ustawą o Emeryturach Pomostowych , zatrudnianym za komuny także w dni ponad- ustawowe dodatkowo bez dni zamiennie wolnych także w soboty i święta nie udzielić emerytury bez względu na wiek? Juz zapomnieliście co to zwykła przyzwoitość?

    Odpowiedz
  • Prezydent zmienia zdanie(2018-10-08 10:21) Zgłoś naruszenie 61

    ...............Bronisław Komorowski zmienia zdanie. Prezydent przychyla się do propozycji związków zawodowych i rozważa, żeby o emeryturze nie decydowało jedynie kryterium wieku. Prezydentowi chodzi przede wszystkim o sytuację osób, które bardzo wcześnie zaczęły pracować i regularnie odprowadzają składki. To zazwyczaj ludzie starszej daty , w tym pracownicy fizyczni. Po "reformie 67" będą pracować dłużej niż osoby lepiej wykształcone, które wchodzą na rynek pracy później - tłumaczyła na łamach "Rzeczpospolitej" Irena Wóycicka, prezydencki doradca. - W ich przypadku można rozważać wprowadzenie stażu 40 lat opłacania składek jako kryterium przejścia na emeryturę przed ukończeniem 67. roku życia. W innym miejscu piszą:"Jak podkreśliła, intencją Kancelarii Prezydenta jest znalezienie rozwiązania, które pozwoli osobom o długim stażu pracy, które zaczęły pracę np. w wieku 18 lat i cały czas pracowały, przejść na emeryturę nieco wcześniej. "Aby skorzystać z nowej emerytury, trzeba było rozpocząć pracę przed ukończeniem 20 lat" - no cóż ,biedak nie chciał przyjąć do wiadomości że w tym kraju ludzie zaczynali prace składkową także w wieku 15 lat życia .

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • makjorg(2018-10-08 09:57) Zgłoś naruszenie 92

    Gryzipiórki na 40 lat pracy składowej się nie zgodzą ponieważ uczą się do 25 roku co daje im 65 lat po 40 latach pracy. Ci po zawodówkach przy zakładowych poszli by na emeryturę w wieku 55 lat. Od kiedy to zrobiono coś dla plebsu. Mamy pracować i nie pytać o nic.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Inspektor Pracy(2018-10-08 09:50) Zgłoś naruszenie 91

    Już obecnie dzięki złodziejskiej wstecznie działającej nieKonstytucyjnej Ustawie Tuska i jego POmagierów Trybunalskich w całym kraju firmy oszukują ,ukrywają ,fałszują te stanowiska pracy (gdyz i tak nie wiedza za co płacą na przyszlosc) -- ktore ta ustawa kompletnie nieprecyzyjnie definiujje zaniżającwiele prac. po to aby nie płacic tych składek gdyż system stał sie kompletnie niewarygodny i nieuczciwy. To jest skur... za Które Tusk POwinien wisiećć gdyż tak wielu ludzi skrzywdził.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • mark(2018-10-08 09:20) Zgłoś naruszenie 90

    A kiedy w końcu 35/40 lat pracy,płaconych składek = dobrowolna emerytura ,A kombinujecie jak konie pod górę .

    Odpowiedz