Trybunał Konstytucyjny przyblokuje sprawy byłych funkcjonariuszy PRL

autor: Bożena Wiktorowska12.02.2018, 07:05; Aktualizacja: 14.02.2018, 13:50
Wiadomo za to, że w obecnej chwili czas oczekiwania na rozpatrzenie sprawy przez TK waha się od 1,5 roku do 5 lat.

Wiadomo za to, że w obecnej chwili czas oczekiwania na rozpatrzenie sprawy przez TK waha się od 1,5 roku do 5 lat.źródło: ShutterStock

Emerytowani funkcjonariusze, którym na podstawie ustawy dezubekizacyjnej obniżono świadczenia, będą musieli poczekać na rozpatrzenie swoich spraw przed sądem. Wszystkie zostały bezterminowo zawieszone.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

Reklama

Komentarze (81)

  • a(2018-02-12 08:09) Zgłoś naruszenie 23933

    tylko ustawa depisyzacyjna w przyszłosci

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • suweren(2018-02-12 08:53) Zgłoś naruszenie 22833

    przygotować ustawę dot. pokrycia kosztów zwrotu dla emerytów mundurowych dotkniętych ta ustawą przez posłów którzy głosowali za nią i oczywiście ,prezydenta bo podpisał oraz sędziego co skierował to do trybunału oraz sędziów z trybunału by oni swoim całym majtkiem odpowiedzieli za ta ustawę nie zgodnie z konstytucja

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • prawnik(2018-02-12 09:44) Zgłoś naruszenie 13712

    Żałosny manewr. Kunktatorstwo w czystej postaci. A TSUE i tak się na ten zabieg nie złapie...

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Ocalały z watahy(2018-02-12 10:37) Zgłoś naruszenie 33169

    Mam nadzieję że Trybunał pozbawi ich też polskiego obywatelstwa i won za Don!

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Wopista(2018-02-12 10:40) Zgłoś naruszenie 648

    Kam,ty jednak mózg masz zlasowany!

    Odpowiedz
  • emeryt(2018-02-12 10:58) Zgłoś naruszenie 18526

    Od wprowadzenia ustawy eksterminującej emerytów mundurowych zmarło kilkaset osób. Rację miała b, Premier Szydło, kiedy mówiła o tym, że z każdym miesiącem oszczędności na emeryturach mundurowych będą spadały. To świadczy o tym, że ta władza celowo założyła śmierć pewnej grupy społecznej. Taki ,,polski holokaust:. Czy to juz nie jest ludobójstwo?

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Julek(2018-02-12 11:19) Zgłoś naruszenie 17818

    Według tej zasady odebrać można część emerytury każdemu Polakowi gdyż pracując w firmie zagranicznej jest na usługach obcego państwa, ot idiotów w Polsce nie brakuje

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • UB-eków potraktowano zbyt łagodnie(2018-02-12 11:48) Zgłoś naruszenie 18150

    Ubeki szły na łatwy chleb kosztem tysięcy uczciwych patriotów. Powinno obniżyć im się pobory do wysokości minimalnej emerytury aby nie jątrzyli w Strassburgu i dodatkowo pozbawić resztki przywilejów (np. darmowe mieszkania jeszcze z czasów gdy niszczyli uczciwych ludzi).

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • krajbezpisu(2018-02-12 12:06) Zgłoś naruszenie 17115

    To już jest s....o!!!!!!!!!!!!!!!Tego by w Korei nie wymyślili....Ponieważ wiedzą że przegrają blokuje się całą procedurę licząc na to że część nie dożyje...Oczywiście towarzystwo zwane TK przy kawie po 2,3 latach ogłosi że wszystko jest OK,że przepisy są zgodne z kontytucją.....Białoruś to wzór demokracji....

    Odpowiedz
  • dna_low(2018-02-12 12:10) Zgłoś naruszenie 14514

    "zmarły cztery osoby, których sprawy prowadziłem"... I o to chodzi "tfurcom" ustawy. Mam nadzieję, że Los sprawi, iż podążą oni w miarę szybko za swoimi ofiarami. I nie nazywajcie wszystkich sbekami - 2 lata w SB i 20 w Policji to sbek? To kim jest poseł Piotrowicz czy sędzia Kryże? Kim jest poseł Pięta, który kiedyś dokonywał kradzieży?

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • Toudee(2018-02-12 12:16) Zgłoś naruszenie 858

    Poproszę nazwisko i imię sędziego, który skierował sprawę do TK...

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Zawieszone(2018-02-12 13:03) Zgłoś naruszenie 6110

    A emerytki ur. w 1953 też czują się jak esbeki, chociaż należałyśmy wyłącznie do ZUS i tam uczciwie przez kilkadziesiąt lat odprowadzałyśmy składki, a w 2013 r zawieszono nam powszechne emerytury. Wszyscy prawnicy od lewa do prawa również posłowie i Pan Prezydent twierdzą, że w Polsce ustawa nie może działać wstecz a co na to TK ??? Czy w Polsce ustawa art. 25 ust 1 b może zostać wprowadzona bez okresu przejściowego dla najsłabszych (mundurowi dostali 12 lat okres przejściowy, a emerytki ur. w 1953 ani jednego dnia) i może działać wstecz do 2008 r i dyskryminować najsłabsze ze względu na płeć i rok urodzenia ????

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • kres(2018-02-12 13:20) Zgłoś naruszenie 1080

    raz sierpem, raz mlotem ta czerwona w wiekszosci tutaj cholote... nic wam bolszewiki innego nie pozostalo jak lamentowac i szczekac (ale bez zebow)... :-)

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • Zenon(2018-02-12 13:52) Zgłoś naruszenie 636

    Hahaha brawo GP,właśnie wyrzucili mój komentarz na temat zabrania emeryturki gnomowi z Ciemnogrodzkiej.Macki niewidzialnej ręki działają.!!!

    Odpowiedz
  • smok_wincenty(2018-02-12 13:55) Zgłoś naruszenie 938

    A odsetki, które ostatecznie zapłacimy my wszyscy, lecą.

    Odpowiedz
  • suweren.(2018-02-12 14:18) Zgłoś naruszenie 544

    Nie zapłacą żadnych odsetek.Już dawno powinni się wziąć za tych Sbeków i Ubeków.Za te podłości co robili na polskim narodzie powinni ich wysłać na Madagaskar.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Wrobiony(2018-02-12 14:28) Zgłoś naruszenie 20515

    Po wyborach jak zmieni się władza,w pierwszej kolejności powinni zabrać uposażenie i niezasłużoną emeryturke gnomowi z Ciemnogrodzkiej i jego sługusom Płaszczkowi i spaślakowi Zielińskiemu!!!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • żbik(2018-02-12 14:30) Zgłoś naruszenie 1481

    jak tutaj żyć za 1600zł netto jak żyć jak się miało 4 tys ?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Ja wsprawie bez żadnego trybu ...(2018-02-12 15:04) Zgłoś naruszenie 7611

    Po to był ... ZAMACH PIS-Bolszewików na TK RP ... W DŻUNGLI PRAW PIS-Bolszewików rozkwitać może teraz dalej ... PRAWO DŻUNGLI ustanawiane przez TK PIS. Rzymski mówca CYCERON słusznie wieścił ... "I ZBÓJE mają teraz swoje "PRAWA"

    Odpowiedz
  • @ Ula(2018-02-12 15:50) Zgłoś naruszenie 407

    A czy teraz mundurowi płacą składki ?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz