Ile wyniesie renta socjalna w 2018 roku

autor: Agnieszka Brzostek01.01.2018, 12:00; Aktualizacja: 21.03.2018, 10:49
Pobierając rentę socjalną można także dorabiać.

Pobierając rentę socjalną można także dorabiać.źródło: ShutterStock

Od marca 2018 roku renta socjalna będzie wyższa, obejmie ją bowiem coroczna waloryzacja świadczeń emerytalno-rentowych.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Źródło:gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (121)

  • qwerty(2018-01-01 14:03) Zgłoś naruszenie 6188

    862zł dla alkoholika bez wątroby z ani jednym dniem pracy i 1000zł dla płacącego przez 40 lat składki ZUS. To jest ta wasza ukochana sprawiedliwość SPOŁECZNA. Dobra, gdy wy z niej korzystacie kosztem innych, prawda ? Ale jeśli nie, no to sprzeciw ! Gdyby była normalna sprawiedliwość, ten alkoholik miałby ZERO zł.

    Pokaż odpowiedzi (12)Odpowiedz
  • Polka(2018-01-01 14:27) Zgłoś naruszenie 3273

    Żyjemy w patologicxnym społeczeństwie, gdzie Państwo płaci niepracującym, a pracujących obciąża podatkami. Taka sytuacja prowdzi do kombinatorstwa i stworzy sytuację, gdzie będzie coraz więcej osób bez pracy, którzy z czasem staną się wyborcami

    Pokaż odpowiedzi (8)Odpowiedz
  • Anka(2018-01-01 15:40) Zgłoś naruszenie 611

    Jeśli nie renta socjalna to i tak kasa pójdzie z kieszeni podatnika tylko będzie się inaczej nazywać stały zasiłek z MOPS czy coś innego.Takie są koszty społeczne.możemy też inaczej czyli ludzie będą umierać z głodu albo kraść i kasa pójdzie na policje i ochronę .Naprawdę czasem ludziem warta za nic dać na tą kromkę chleba bo nic się nie zaoszczedzi. W najbardziej rozwiniętych krajach już to zrozumieli i wprowadzają stały dochód gwarantowany.

    Odpowiedz
  • Anka(2018-01-01 15:42) Zgłoś naruszenie 3011

    Jeśli nie renta socjalna to i tak kasa pójdzie z kieszeni podatnika tylko będzie się inaczej nazywać stały zasiłek z MOPS czy coś innego.Takie są koszty społeczne.możemy też inaczej czyli ludzie będą umierać z głodu albo kraść i kasa pójdzie na policje i ochronę .Naprawdę czasem ludziom warto za nic dać na tą kromkę chleba bo nic się nie zaoszczędzi. W najbardziej rozwiniętych krajach już to zrozumieli i wprowadzają stały dochód gwarantowany.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • S K A N D A L (2018-01-01 19:56) Zgłoś naruszenie 1280

    TO SKANDAL DLA PIJAKA SPOD SKLEPU I LESERA KTÓREMU NIE CHCE SIE PRACOWAĆ RENTA SOCJALNA 840 ZŁOTYCH !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! DLA WDOWY RENTA PO ZMARLYM MĘŻU + 882 ZŁOTE I TO JEST S P R AW I ED L I WO Ś Ć ! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Pokaż odpowiedzi (10)Odpowiedz
  • Emerytka(2018-01-01 22:17) Zgłoś naruszenie 1465

    Ludzie którzy się nie schanbili pracą bo im smierdziała dostaną socjalne a ja przepracowałam 40 lat i mam o 600 zł więcej skandal

    Pokaż odpowiedzi (14)Odpowiedz
  • Emerytka(2018-01-01 22:17) Zgłoś naruszenie 548

    Ludzie którzy się nie schanbili pracą bo im smierdziała dostaną socjalne a ja przepracowałam 40 lat i mam o 600 zł więcej skandal

    Pokaż odpowiedzi (7)Odpowiedz
  • XX(2018-01-02 00:25) Zgłoś naruszenie 1268

    Chyba ktoś źle skojarzył pojęcie socjalna i gdyby czytał ze zrozumieniem to zauważyłby, że warunkiem uzyskania takowej renty jest choroba powstała przed 18 r.ż lub w trakcie trwania nauki. Dlatego pisanie, że taką rentę pobieraja alkoholicy i lenie jest krzywdzące dla osób chorych, które chciałby pracować a ze względu na stan zdrowia nie mogą.

    Pokaż odpowiedzi (5)Odpowiedz
  • Daro.(2018-01-02 07:30) Zgłoś naruszenie 114

    p.skandal nie wszystkich jedną miarką,może sam jesteś łatwjzna krętacz nizantrop.

    Odpowiedz
  • Daro.(2018-01-02 07:40) Zgłoś naruszenie 133

    p.ON.chociarz są ludzie znający zagadnienie, Szacun.

    Odpowiedz
  • mama(2018-01-02 07:47) Zgłoś naruszenie 21

    O co tu chodzi? Cytuję : ".......o ile wysokość obydwu świadczeń nie przekracza 200 proc. kwoty najniższej renty z tytułu całkowitej niezdolności do pracy, czyli w 2017 roku kwoty 2000 zł, a od marca 2018 roku - 1054 zł." Wgląda na to,że renta w socjalna i rodzinna w 2017 roku wynosiła 2000zł a w następnym roku 2018 zmniejszą do 1054zł ?

    Odpowiedz
  • Ala(2018-01-02 21:54) Zgłoś naruszenie 536

    Ciagle im malo !!!!!! Wstyd !!!!!!!. a ci ludzie ktorzy pracuja nie maja podwyzszanych pensji i pracuja za marne grosze cieszac sie tym co maja.

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • Ona(2018-01-03 02:13) Zgłoś naruszenie 729

    Powtarzam ta renta jest dla chorych niepełnosprawnych od urodzenia np umysłowo czyli taka osoba wymaga opieki drugiej osoby do starości bo jest niezdolny do pracy przy takiej osobie muszę się opiekować 24 godz umyć nakarmić a nawet tyłek wytrzeć bo sam nie potrafi planujcie się ludzie za nim coś napiszecie ta osoba jest niezdolna całkowicie do egzystencji

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • gosc(2018-01-07 21:55) Zgłoś naruszenie 10

    nie trzeba się złościć takie mamy życie najpierw pracuj jak głupi a jak jesteś stary i nie dajesz rady to nikogo to już nie obchodzi.Nie musisz jeść najlepiej żebyś gdzieś poszedł i nikomu głowy nie zawracał w tym roku życzę wszystkim którzy mają dużo pieniążków aby nachapali się jeszcze więcej .

    Odpowiedz
  • Anna.str1@wp.pl (2018-01-16 03:31) Zgłoś naruszenie 513

    Ludzie zacznijcie czytać ze zrozumieniem renta socjalna z ZUS jest przyznawana tylko osobom które ukończyły 18 a przed ukończeniem 18 lat powstała znaczna niepełnosprawność czyli osoba ta jest ciężko chora i całkowicie niezdolna do pracy.Myliczę pojęcia? Większość z Was pisze tu bzdury mając na myśli renty które przyznaje MOPS i takie renty dostają czasem ludzie którzy nigdy nie pracowali są alkocholikami choć nie wkładam wszystkich do jednego worka. Nie życzę nikomu żeby urodziło mu się niepełnosprawne dziecko które nie jest w stanie samo funkcjonować tym bardziej po ukończeniu 18 lat nie będące w stanie podjąć pracy. Czytając to co tu wypisujecie mam wrażenie ze większość osób poprostu nie potrafi czytać ze zrozumieniem l Żenada ręce opadają kiedy to się czyta !!!!

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Wia60(2018-01-17 11:23) Zgłoś naruszenie 322

    Może któryś w urzędników powie takiemu renciście jak utrzymać się z 680 zł? Nawet jeśli dojdzie to tego zasiłek pielęgnacyjny 153 zł , to i tak jest to bieda z nędzą. Renta socjalna powinna być przynajmniej wysokości płacy minimalnej , bo to nie wina osób niepełnosprawnych że nie mogą pracować.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Adriana Socha(2018-01-18 12:54) Zgłoś naruszenie 272

    ta renta to kwota 724 zł i kilka groszy,a nie 840zł...

    Pokaż odpowiedzi (5)Odpowiedz
  • Jola(2018-01-25 08:06) Zgłoś naruszenie 442

    Ludzie najwyraźniej nigdy nie mieliście styczności z ludźmi niepełnosprawnymi , oni marzą żeby być zdrowym iść do pracy i być samodzielnymi a nie prosić ZUS o rentę. Bez renty tacy ludzie nie maja ubezpieczenia. Zastanowcie co piszecie. Ja jestem po 7 operacji na kręgosłup i nie mam szans na prace. Dostaje 724 zł. Nawet na rehabilitację mnie nie stać. A z NFZ muszę czekać rok a na sanatorium 3 lat.

    Odpowiedz
  • Karolina(2018-01-27 20:18) Zgłoś naruszenie 71

    Rozumiem że Zus ustala wysokość wg procentów. Powinni choć połowę kwoty bazowej. Kpina z rencistów

    Odpowiedz