500+ dla emerytów? Rafalska: Pracujemy nad dodatkiem dla najbiedniejszych seniorów

26.07.2017, 09:40; Aktualizacja: 26.07.2017, 13:25
Rafalska powiedziała, że MRPiPS pracuje obecnie "nad rozwiązaniem, które poprawiłoby sytuację emerytów, którzy są w najtrudniejszej sytuacji dochodowej".

Rafalska powiedziała, że MRPiPS pracuje obecnie "nad rozwiązaniem, które poprawiłoby sytuację emerytów, którzy są w najtrudniejszej sytuacji dochodowej".źródło: Agencja Gazeta
autor zdjęcia: Fot. Adam Stępień Agencja Gazeta

Pracujemy nad rozwiązaniem, które poprawiłoby sytuację najbiedniejszych emerytów - powiedziała w środę szefowa MRPiPS Elżbieta Rafalska. Dodała, że to czy wejdzie ono w życie, będzie wiadomo za około dwa miesiące.

Reklama


Reklama


Źródło:PAP

Polecane

Reklama

Komentarze (73)

  • bosa(2017-08-13 17:23) Zgłoś naruszenie 00

    emeryci i renciści jak zaczną kraść jedzenie z marketów, to się w końcu obudzicie i nie będziecie sami kraść z budżetu.

    Odpowiedz
  • Ślązak.(2017-08-13 12:32) Zgłoś naruszenie 20

    Sad rząd ma pieniądze na rozdawanie , dla siebie podwyżki , premie , nagrody , pod stołem, po cichu 2,500 złotych rząd ma pieniądze, dla posłów i senatorów są pieniądze , na trzy samoloty , na limuzyny , na kościoły i świątynie ,dla T.Rydzyka , to pieniądze są ,dla emerytów i rencistów jest inflacja , dla rządzącej kasty inflacji nie ma tylko trzeba się zastanawiać jak okraść już okadzonych emerytów , rencistów do tego jest potrzebny minister finansów Morawiecki.!

    Odpowiedz
  • cd(2017-08-10 12:43) Zgłoś naruszenie 06

    Dodatkami dla najbiedniejszych niech się zajmą służby socjalne. Emeryturę każdy wypracowuje sam i ZUS powinien płacić tylko to co pracownik sobie wypracuje + waloryzacja.

    Odpowiedz
  • młodzi wyborcy PIS(2017-08-10 10:47) Zgłoś naruszenie 13

    Pani Rafalska niech Pani ,,popracuje,, nad zwiększeniem kwoty wolnej od podatku.A 500+ powinno być dla osób pracujących,lub będących obecnie na urlopie macierzyńskim ,a nie dla tych którzy przerzucili utrzymanie swoje i swojego potomstwa na pracujące społeczeństwo.

    Odpowiedz
  • emeryt 76(2017-08-09 16:01) Zgłoś naruszenie 00

    A ja uważam ze ta baba nic nie rozumie dlaczego najnizsze i co to za powód ze tak w kolko mówi ale co za przyczyna ze maja niskie bezrobocia nie było każdy mógł pracować a rolnicy oddawali ziemie to co ja mam nic nie dostać kosztem leni i spekulantow np takxi - krus podwyżki tylko zależne od lat pracy kobieto minister zastanów się co mówisz i mien klepie w głowie na czas obecny

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • bb1313(2017-08-08 19:00) Zgłoś naruszenie 05

    Szanowna Pani minister Rafalska kto Panią wreszcie oświeci ,że od wspomagania dodatkami dla najbiedniejszych jest OPIEKA SPOŁECZNA !!! a nie ZUS !B

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Katarzyna(2017-08-04 20:23) Zgłoś naruszenie 110

    Co z wczesniejszymi emerytami ktorzy w 2009 r otrzymali swiadczenie .A po osiagnieciu wieku powszechnego zostali oszukani !!!nie przeliczono emerytury !!!

    Odpowiedz
  • Emerytka(2017-08-04 13:32) Zgłoś naruszenie 29

    Odkąd to ZUS jest instytucją charytatywną? Który to punkt ustawy emerytalnej mówi,że należy dzielić się wypracowanymi środkami z nierobami, którym nie chciało się ani uczyć, ani pracować? Po zasiłek to do MOPS-u pani minister, nie do ZUS-u.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • (2017-08-03 19:43) Zgłoś naruszenie 20

    O emeryturze powinno się myśleć na długo przed.Ci co mają dużo lat pracy powinni być promowani.Do 2015 r do wyliczenia emerytury był on brany pod uwagę,doliczana była część socjalna.Państwo niech nie okrada emerytów,niech nie robi z nich dziadów.Każdy kto przepracował co najmniej 35 lat powinien żyć spokojnie,a nie martwić się za co wykupić leki zrobić opłaty i przeżyć do następnej emerytury.Jeżeli chodzi o dodatki do niskich emerytur niech będą ale w pomocy społecznej.Kiedy będzie wyższa kwota od podatku ,dlaczego od emerytur potrącany jest podatek?Mam nadzieje,że czyta ktoś te komentarze i przekaże uwagi Pani Minister.

    Odpowiedz
  • ema(2017-08-03 14:55) Zgłoś naruszenie 20

    robienie uczciwych emerytow staz 47 lat-tyrania w bambuko pomoc dla z ludz z krotkim stazem 1000 do lapy a cale zycie tyral prywatnie iskladek nie odprowadzal. brawo dobra zmiana. brak poszanowania dla uczciwych ludzi

    Odpowiedz
  • Emerytka(2017-08-03 12:49) Zgłoś naruszenie 42

    Pani Rafalska, czy polscy emeryci w pani mniemaniu, to same nieroby, które po przepracowaniu 5 lat na portierni przeszły na świadczenia emerytalne? Czy nie ma w Polsce emerytow, którzy studiowali, pracowali na odpowiedzialnych stanowiskach 40 i 50 lat wychowując równocześnie dzieci, opiekując się rodzicami? A pani ciągle o nierobach rzekomo biednych. Oni biedni, bo nie pracowali, nie uczyli się. Za komuny Polacy oddawali życie, by godnie żyć, nie być zmuszanym do pracy na nierobów, a pani to wszystko, co za komuny było złe wprowadziła na nowo. Dokąd to pani się będzie udawać?.Niech pani rozdaje nierobom ale swoje, nie nasze ciężko zapracowane.

    Odpowiedz
  • kresowiak(2017-08-02 15:39) Zgłoś naruszenie 10

    Miejmy nadzieje ze osoba posiadajaca niska emeryture to nie jest ta co za alkoholizm dostala rente nigdy nie pracowala no bo jak ciagla pijana.Czlowiek ktory uczciwie pracowal ma emeryture srednia.Trzeba podnisc tylki z krzesla isc w teren i sprawdzic dlaczego on ma niskie swiadczenie.

    Odpowiedz
  • magda(2017-08-01 11:49) Zgłoś naruszenie 10

    Należy zlikwidować MOPS-y, PFRON - PIJAWKI, wprowadzić talon/bony dla niepełnosprawnych .

    Odpowiedz
  • magda(2017-08-01 11:46) Zgłoś naruszenie 10

    Należy zlikwidować MOPS-y, PFRON , -PIJAWKI , a pieniądze dla emerytów się znajdą.Gdzie są bony/talony dla niepełnosprawnych- tyle gadania,pisania i nic. Przypomnimy sobie o tym przy zbliżających się wyborach.

    Odpowiedz
  • Emerytka(2017-07-31 18:02) Zgłoś naruszenie 46

    Pani minister Rafalska, a dowiedziała się pani dlaczego ci emeryci mają tak niskie świadczenia? Proszę to sprawdzić,jaki mają staż pracy i przez ile lat ich zakłady pracy odprowadzały składki do ZUS. Wysokość emerytury zależy od zgromadzonego kapitału początkowego i ci emeryci, którzy pracowali uczciwie i nie obijali się od pracy, nie pracowali na czarno, nie powinni być przez panią poniżani. Ich staż pracy to 30, 40 i 45 lat. Podwyższa pani emerytury leniom. Zapamiętamy to przy kolejnych wyborach. Przy waszych rządach zawsze tracą najbardziej uczciwi emeryci.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Człowiek polski(2017-07-31 09:52) Zgłoś naruszenie 24

    Jeżeli daje się podwyżki najuboższym z naszych pieniędzy, to należy dokonać regulacji wszystkich emerytur. Nie może być tak, że jedna osoba pracowała 40 lat, płaciła regularnie należne składki i otrzymuje np. ok. 2000 zł, a ktoś kto pracował krótko lub na czarno i nie odprowadzał składek teraz dostaje dodatkowo jakieś "500+" i ma taką samą emeryturę jak ten uczciwie pracujący całe życie. Wynika z tego, że nie opłaca się być uczciwym. Uczciwy znowu dostanie po grzbiecie i wyjdzie na głupiego. Proporcje powinny być zachowane.

    Odpowiedz
  • mark(2017-07-31 07:23) Zgłoś naruszenie 21

    Kiedy w końcu sprawiedliwy system emerytalny. Staż pracy,35/40 lat ,płacenie składek,wypracowany kapitał = godna emerytura.Dziś ludzie z takim stażem po działalności gospodarczej w wieku 60+ skazani są na zupełny śmietnik przez 5 lat.Musieli zakończyć działalność z powodu sytuacji na rynku,katastrofa ,a teraz śmietnik.Po 40 latach pracy mają iść do mopsu po kg.mąki,czy cukru .Takie złodziejstwo tylko w Polsce.W żadnym kraju,ludzie z takim stażem pracy nie są pozostawieni na pastwę losu.Ich wypracowany kapitał jawnie kradną tzw.Misiewicze po 15/20 latach niby pracy.

    Odpowiedz
  • Anna1(2017-07-28 08:57) Zgłoś naruszenie 680

    Kwota wolna od podatku dla wszystkich i niech przestana klocic ludzi !!!!!!!!!!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • mark(2017-07-28 07:45) Zgłoś naruszenie 30

    Kiedy w końcu sprawiedliwe emerytury-godne po 35/40 latach pracy.Dziś ludzie w wieku 60+ z takim stażem chodzą po śmietnikach,bez żadnych środków do życia.Przepracowali 40 lat płacili składki i co......... .Maja wypracowany kapitał,który jest jawnie rozkradany przez niby emerytów po 15/20 latach pracy.Musieli skończyć działalność gospodarcza z powodu krachu na rynku,nie wytrzymali z Biedronkami itp.byli za zasiłku 8 miesięcy i co dalej- śmietnik.Po 40 latach pracy tera mają iść do MOPS po 1 kg.mąki,czy cukru.Ja wiem,że w interesie PIS,ZUS jest,aby tacy ludzie z takim stażem najlepiej przenieśli się 2 m.pod ziemię ,dostana 4 tyś. na deski i księdza ,bo tylko na to starczy .Ich wypracowanym kapitałem ma się kto zaopiekować.Amen.

    Odpowiedz
  • daniela(2017-07-27 11:07) Zgłoś naruszenie 542

    klocicie sie ze rozdaja pieniadze!!! przeczytajcie jakie podwyzki sobie zrobili.TO nie 500ZL przy emeryturze 750 zl wstyd! Nikt do nikogo nie doplaca!!! opiekowalam sie chorymi rodzicami i nic z tego niemam poza czystym sumieniem!!! nie bylo zasilkow opiekunczych dla dwojga rodzicow tylko na jednego dlatego nie mam nawet minimalnej emerytury NIe wzucajcie wszystkich do jednego worka!

    Odpowiedz