Kiedy składki po zmarłym można dziedziczyć także z ZUS

autor: Agnieszka Brzostek18.05.2017, 07:00; Aktualizacja: 19.05.2017, 15:02
ZUS, emerytury, pieniądze, złotówki

Kto dziedziczy składki z ZUS i OFE?źródło: ShutterStock

Część składki emerytalnej przekazywanej do ZUS lub OFE może być dziedziczona przez małżonka czy osoby wskazane przez zmarłego.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Źródło:gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (11)

  • Andrzej(2018-03-22 12:33) Zgłoś naruszenie 00

    skoro nie morzna dziedziczyc z pierwszegu filaru to wynika ztego ze w polsce sa ludzie ipodludzie tym bardziej ze z zona chcielismy w1999r zapisac sie ale w zsie nam odradzono z tego doradztwawynikalo ze jsttesmy za starzy

    Odpowiedz
  • miroslawa(2018-02-24 05:04) Zgłoś naruszenie 00

    Jezeli zmarly byl rencista to tez spadkobiercy moga sie ubiegac o spadek z ZUS

    Odpowiedz
  • WalDo(2017-11-15 12:39) Zgłoś naruszenie 10

    A jeśli osoba jest samotna i nigdy nie była zamężna/żonata to jak z tym dziedziczeniem? 100% dla wskazanych spadkobierców? Jak, w jakiej formie wskazać spadkobierców nie będących małżonkami? Zapis testamentowy?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • janek(2017-11-02 22:03) Zgłoś naruszenie 02

    ja idę za radą http://emerytalnekonto.pl/ i będe też myślał o ike

    Odpowiedz
  • anna(2017-05-27 23:23) Zgłoś naruszenie 01

    No chyba że jest teściowa która kradnie środki z ofe wnukom

    Odpowiedz
  • kika(2017-05-18 19:31) Zgłoś naruszenie 86

    Ja z mężem 80 lat pracy w Polsce,gdzie są moje składki

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • prawnik - Szczecin(2017-05-18 07:57) Zgłoś naruszenie 101

    Art 131, 132 ustawy z dnia 28 sierpnia 1997 r. o organizacji i funkcjonowaniu funduszy emerytalnych (Dz.U. Nr 139, poz. 934; tj. Dz.U. z 2017 r. poz. 870). Pozdrawiam.

    Odpowiedz
  • prawnik - Szczecin(2017-05-18 07:48) Zgłoś naruszenie 172

    Bardzo ciekawy artykuł, ale autorkę prosiłbym o podawanie w przyszłości jakiejkolwiek podstawy prawnej dla regulacji, na jaką powołuje się. Wtedy artykuł popularnonaukowy może zmienić się w tekst prawniczy in rem.

    Odpowiedz