statystyki

Po pieniądze za wycieczkę do gminy

autor: Paulina Szewioła08.06.2017, 16:00
Sąd w uzasadnieniu podkreślił, że dyrekcja szkoły, zbierając pieniądze od rodziców uczniów, nie informowała ich o tym, kto odpowiada za przygotowanie wyjazdu.

Sąd w uzasadnieniu podkreślił, że dyrekcja szkoły, zbierając pieniądze od rodziców uczniów, nie informowała ich o tym, kto odpowiada za przygotowanie wyjazdu.źródło: ShutterStock

Dyrekcja publicznej szkoły podstawowej mieszczącej się w gminie Z. przedstawiła rodzicom uczniów ofertę wycieczki. Opiekunowie zgodzili się na wyjazd, więc placówka zaczęła zbierać pieniądze. Wyjazd nie doszedł jednak do skutku, a rodzice zaczęli upominać się o wpłacone kwoty.

Jedną z takich osób była A.C. Kobieta, która zapisała dwójkę swoich dzieci, wystąpiła do gminy o zwrot pieniędzy. Spotkała się jednak z odmową. Rodzic postanowił więc wystąpić z roszczeniem na drogę sądową. A sąd wydał nakaz zapłaty zgodnie z żądaniem pozwu. Sprzeciw wniosła gmina, która wskazała, że nie była organizatorem wyjazdu. Co prawda, szkoła zbierała od rodziców uczniów pieniądze, ale niezwłocznie przekazała je firmie, która była za wycieczkę odpowiedzialna.


Pozostało jeszcze 56% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane