Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Jak wyjechać do sanatorium z NFZ. Poradnik krok po kroku

Ten tekst przeczytasz w mniej niż minutę
"Leczenie uzdrowiskowe jest kontynuacją leczenia szpitalnego lub ambulatoryjnego. Jeżeli w celu odzyskania sprawności po chorobie lub wypadku, albo z powodu choroby zawodowej wymagasz określonych zabiegów, które wykonywane są w uzdrowiskach, możesz skorzystać z tego rodzaju leczenia" - informuje NFZ. Na leczenie uzdrowiskowe mogą być kierowani jedynie pacjenci wystarczająco sprawni, by odbyć podróż do uzdrowiska, samodzielni, zdolni do samoobsługi i korzystania z zabiegów leczniczych. Aby wyjechać do sanatorium konieczne jest skierowanie na leczenie uzdrowiskowe. Wystawić może je lekarz ubezpieczenia zdrowotnego. Dokument trzeba dostarczyć do wojewódzkiego oddziału NFZ (konieczna jest zamknięta koperta z napisem "skierowanie na leczenie uzdrowiskowe"). Skierowanie to jednak dopiero początek, ponieważ nie gwarantuje ono wyjazdu.
"Leczenie uzdrowiskowe jest kontynuacją leczenia szpitalnego lub ambulatoryjnego. Jeżeli w celu odzyskania sprawności po chorobie lub wypadku, albo z powodu choroby zawodowej wymagasz określonych zabiegów, które wykonywane są w uzdrowiskach, możesz skorzystać z tego rodzaju leczenia" - informuje NFZ. Na leczenie uzdrowiskowe mogą być kierowani jedynie pacjenci wystarczająco sprawni, by odbyć podróż do uzdrowiska, samodzielni, zdolni do samoobsługi i korzystania z zabiegów leczniczych. Aby wyjechać do sanatorium konieczne jest skierowanie na leczenie uzdrowiskowe. Wystawić może je lekarz ubezpieczenia zdrowotnego. Dokument trzeba dostarczyć do wojewódzkiego oddziału NFZ (konieczna jest zamknięta koperta z napisem "skierowanie na leczenie uzdrowiskowe"). Skierowanie to jednak dopiero początek, ponieważ nie gwarantuje ono wyjazdu. / ShutterStock

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję

Powiązane

Reklama

Komentarze(8)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
 • polka
  2014-10-30 11:34:54
  To jest mocno niesprawiedliwe, żeby NFZ decydował komu sanatorium przysługuje , a komu nie.
  Od pierwszej pracy i opłacania składek na zus nfz każdy powinien mieć zagwarantowane miejsce w sanatorium raz na trzy lata, o ile zechce wyjechać . Bo wiadomo młodzi mają inne. problemy i z sanatorium prawie nie korzystają . Po prostu nie mają czasu , pracują wychowują dzieci. Więc czasu nie mają żeby wyjeżdżać do sanatorium.
  A z sanatorium to najczęściej korzystają osoby zatrudnione w służbie zdrowia , mają możliwość 3 razy do roku korzystania z różnych sanatoriów oraz osoby będące na emeryturach wojskowych i policyjnych. Ci którzy przechodzili na emerytury mając 40 lat życia , korzystają z każdej okazji rehabilitacyjno rozrywkowej. A zwykły obywatel który rozpoczął prace wieku dziecięcym obecnie musi pracować do 67 roku życia jak chce skorzystać z sanatorium to NFZ stawia jakieś warunki, zamiast przyznawać każdemu kto chce skorzystać z rehabilitacji i klimatu dla podleczenia zdrowia.
  0
 • ccx
  2014-10-31 03:43:42
  ale łaska i po co te ceregiele jak trzeba doplacać a z koleji jak ktos jest na rencie to na ozdrowienie wysylaja szybko i bezplatnie absurd goni absurd w naszym kraju wogóle ta nasza demokracja to jakas nie pojeta rzecz i na razie tak kipi a ludzie sie motaja w tym kotle kto kogo usunie na bok czasami przypomina wojne domową prowadzona pod egidą demokracji
  0
 • Danusia
  2016-02-26 02:27:40
  A Pani Zofiato chyba nnikogo nie poderwała i stad ta zgorzkniala opinia! Ludzie w sstarszym wieku wciąż żyj i cchcą z życia czerpać to co najlepsze! uważam że będąc w sanatorium mogą się kurowac nie tylko po przez llampy i masaże. .. śmiech i zabawa w dobrym towarzystwie to najlepsze lekarstwo na każdą chorobę! Radzę Pani otworzyć się na świat! Bo życie może być piękne w każdym wieku. .
  0
 • zofia
  2015-12-29 03:56:24
  Sanatoria powinny byci w 100 odpłatnościa cześć osób zrobiła z tych wyjazdów wypoczynek z super sex rozrywką. Zacni dziadkowie i babcie dostają przepływu energii tylko w sanatorium w tym zakresie no bo jak za darmo to mozna poszaleć , jak patrzy sie a tych ludzi pseudo kuracjuszy co wyprawiaja to pozostaje wstyd i obrzydzenie .
  0
  pokażodpowiedzi (1)
 • Hanna
  2014-10-31 12:34:05
  Z NFZetem czy bez polecam wizytę w Uzdrowisku Ciechocinek. Niezwykle urokliwe miejsce, prawdziwa sanatoryjna perła.
  0
 • cd
  2014-10-31 15:57:14
  NFZ to zwykła pasożytnicza Instytucja utworzona przez szulerów dla wyprowadzania kapitału z Polski i zatrudniająca tylko jedną nację mniejszościową- PILNIE NALEŻY TO ZLIKWIDOWAĆ.
  0
 • hyzdner
  2014-10-31 16:05:21
  Hanna masz rację Ciechocinek jest fajny pod każdym wzgl. zwl. dla panów,których jest tam jako kuracjuszy zdecydowanie mniej.Fajne spacery koło tężni oraz potańcówki.Co po tym ten wie kto był już w sanatorium zwł w Ciechocinku.Polecam bo mam dzieki temu fajną przyjaciółkę, z którą jestem w nieformalnym związku od 4 lat.
  0
Reklama
Reklama

Zobacz więcej