statystyki

Wiceminister zdrowia: Wróci egzamin wstępny dla rezydentów

autor: Klara Klinger16.06.2016, 07:32; Aktualizacja: 16.06.2016, 12:46
Marek Tombarkiewicz. Fot. Wojtek Górski

Marek Tombarkiewicz, wiceminister zdrowia, przewodniczący zespołu opracowującego zmiany w systemie kształcenia podyplomowego lekarzy i lekarzy dentystówźródło: DGP
autor zdjęcia: Wojtek Gorski

Należy się zastanowić, czy specjalizacje na wszystkich kierunkach powinny być opłacane przez państwo – mówi w wywiadzie dla DGP wiceminister zdrowia Marek Tombarkiewicz.

Warunki pracy młodych lekarzy

Warunki pracy młodych lekarzy

źródło: Dziennik Gazeta Prawna

W ministerstwie rozpoczęły się prace dotyczące zmian w kształceniu podyplomowym lekarzy. Między innymi dotyczą one rezydentur (specjalizacji finansowanych przez państwo). Tymczasem młodzi lekarze właśnie zapowiadają protest, największym problemem jest wysokość wynagrodzenia.

Zmiany dla rezydentów powinny być wprowadzane, ale stopniowe podwyższanie uposażenia dotyczy wszystkich lekarzy, a nie tylko rezydentów. Pensje to jedna kwestia, rozmowa o stopniowym wzroście finansowania całego systemu ochrony zdrowia powinna się odbyć z Ministerstwem Finansów. Na razie chcielibyśmy się bardziej skupić na zmianach w sposobie kształcenia. Jednym z problemów jest zatrzymanie młodych lekarzy w Polsce. Problemem są m.in. trudności ze specjalizacją.

Głównie dlatego, że nie dostają się na wymarzoną specjalizację. Ale także warunki pracy ich zdaniem pozostawiają wiele do życzenia.


Pozostało jeszcze 69% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane