statystyki

Zakaz reklamy coraz bardziej wiąże ręce aptekarzom

autor: Patryk Słowik02.06.2015, 16:00
Zakaz reklamowania się przez apteki jest zgodny i z konstytucją, i z prawem unijnym. Nie można mieć co do tego wątpliwości – orzekł kilka dni temu Naczelny Sąd Administracyjny, uzasadniając wyrok w sprawie przedsiębiorcy, który został ukarany przez inspekcję farmaceutyczną za stosowanie programu ochrony zdrowotnej (sygn. akt II GSK 907/14).

Zakaz reklamowania się przez apteki jest zgodny i z konstytucją, i z prawem unijnym. Nie można mieć co do tego wątpliwości – orzekł kilka dni temu Naczelny Sąd Administracyjny, uzasadniając wyrok w sprawie przedsiębiorcy, który został ukarany przez inspekcję farmaceutyczną za stosowanie programu ochrony zdrowotnej (sygn. akt II GSK 907/14).źródło: ShutterStock

Nadzieje farmaceutów, że już niebawem przepisy ograniczające promocję uznane będą za niezgodne z konstytucją, okazały się płonne. NSA uznał, że nie ma powodu, by kierować w tej sprawie pytanie do TK.

Zakaz reklamowania się przez apteki jest zgodny i z konstytucją, i z prawem unijnym. Nie można mieć co do tego wątpliwości – orzekł kilka dni temu Naczelny Sąd Administracyjny, uzasadniając wyrok w sprawie przedsiębiorcy, który został ukarany przez inspekcję farmaceutyczną za stosowanie programu ochrony zdrowotnej (sygn. akt II GSK 907/14). NSA odmówił też skierowania do Trybunału Konstytucyjnego pytania w tej sprawie. Tym samym nie spełniły się nadzieje tych farmaceutów, którzy liczyli, że trybunał w najbliższym czasie zajmie się zbadaniem zgodności z ustawą zasadniczą przepisów zakazujących jakiejkolwiek promocji aptek.


Pozostało 92% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane