Konsekwentnie stawiamy na profilaktykę. Jest ona jednym z filarów naszej działalności, które są wpisane do strategii rozwoju Narodowego Funduszu Zdrowia. Profilaktyka w NFZ ma kilka wymiarów.

Po pierwsze, są to programy profilaktyczne finansowane przez fundusz. Wśród nich m.in. mammografia, cytologia czy program profilaktyczny wczesnego wykrywania raka jelita grubego. Po drugie, kluczowe jest dla nas budowanie świadomości społecznej o zaletach profilaktyki oraz zmiana myślenia o profilaktyce.

Mam tu na myśli przekonanie, że profilaktyka służy potwierdzeniu, że jesteśmy zdrowi i nie powinna kojarzyć się z chorobą. Ale nawet jeśli zdiagnozujemy problemy ze zdrowiem, to właśnie dzięki profilaktyce znacznie zwiększamy swoje szanse na skuteczne wyleczenie, czyli też stawiamy na zdrowie. Na profilaktyce możemy tylko zyskać, dlatego różnymi drogami docieramy z informacją o naszych działach profilaktycznych. Przez internet i media społecznościowe, przez sale obsługi klienta w każdym oddziale NFZ czy przez bezpośrednie spotkania podczas wielu wydarzeń, także plenerowych, gdzie edukujemy i informujemy o korzyściach płynących z profilaktycznego dbania o zdrowie.

Materiały prasowe