statystyki

Ustawa covidowa: Senat nie chce dzielenia medyków

autor: Agata Szczepańska28.10.2020, 07:28; Aktualizacja: 28.10.2020, 07:29
Poprawkami senackimi jeszcze wczoraj miał zająć się Sejm. Głosowanie zaplanowano jednak już po zamknięciu tego wydania gazety. Lekarze, opierając się na rozmowach z przedstawicielami resortu zdrowia, wyrażali jednak nadzieję, że te zapisy, na których najbardziej im zależy (m.in. dotyczące płac), zostaną utrzymane.

Poprawkami senackimi jeszcze wczoraj miał zająć się Sejm. Głosowanie zaplanowano jednak już po zamknięciu tego wydania gazety. Lekarze, opierając się na rozmowach z przedstawicielami resortu zdrowia, wyrażali jednak nadzieję, że te zapisy, na których najbardziej im zależy (m.in. dotyczące płac), zostaną utrzymane.źródło: ShutterStock

Stuprocentowy dodatek do wynagrodzenia dla wszystkich pracowników medycznych walczących z koronawirusem – bez różnicowania ze względu na sposób oddelegowania i miejsce zatrudnienia. To jedna z najważniejszych poprawek, którą do ustawy antycovidowej wniósł Senat.

Senatorowie zaproponowali do nowelizacji niektórych ustaw w związku z przeciwdziałaniem sytuacjom kryzysowym związanym z wystąpieniem COVID-19 ponad 40 poprawek.

Duża część wprowadzanych nią przepisów dotyczy środowiska medycznego. Ma ona m.in. poprawić skuteczność kierowania do pracy przy zwalczaniu epidemii. Taką możliwość mają już obecnie minister zdrowia i wojewodowie na podstawie art. 47 ustawy o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi (t.j. Dz.U. z 2020 r. poz. 1845). Dotyczy to nie tylko osób wykonujących zawody medyczne, ale to ich w obecnej sytuacji deleguje się najczęściej.


Pozostało 85% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

  • Qwerty(2020-10-29 06:26) Zgłoś naruszenie 80

    Trzeba dzielić lekarzy! Do lekarza pierwszego kontaktu nie można się dostać pozamykali się jak szczury i jeszcze mają dostać dodatek?

    Odpowiedz
  • Wus(2020-10-29 10:35) Zgłoś naruszenie 70

    I tym właśnie sposobem pandemia bedzie trwała w nieskończoność.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane