Do lekarza z informacją o dodatku solidarnościowym

autor: Anna Redkiewicz28.07.2020, 07:46; Aktualizacja: 28.07.2020, 08:17
Osobom, które otrzymują dodatek solidarnościowy, przysługuje prawo do świadczeń zdrowotnych – podobnie jak zarejestrowanym jako bezrobotne. Jak informuje NFZ, osoby te, wybierając się do lekarza czy placówki medycznej, powinny zabrać ze sobą informację z ZUS o przyznaniu im prawa do dodatku solidarnościowego.

Osobom, które otrzymują dodatek solidarnościowy, przysługuje prawo do świadczeń zdrowotnych – podobnie jak zarejestrowanym jako bezrobotne. Jak informuje NFZ, osoby te, wybierając się do lekarza czy placówki medycznej, powinny zabrać ze sobą informację z ZUS o przyznaniu im prawa do dodatku solidarnościowego.źródło: ShutterStock

W systemie NFZ nie ma aktualnych informacji o dodatkach solidarnościowych, więc aby skorzystać ze świadczeń zdrowotnych, trzeba potwierdzić swoje prawo do tego wsparcia.

Osobom, które otrzymują dodatek solidarnościowy, przysługuje prawo do świadczeń zdrowotnych – podobnie jak zarejestrowanym jako bezrobotne. Jak informuje NFZ, osoby te, wybierając się do lekarza czy placówki medycznej, powinny zabrać ze sobą informację z ZUS o przyznaniu im prawa do dodatku solidarnościowego. W ten sposób potwierdzą, że obejmuje je ubezpieczenie zdrowotne w czasie, gdy otrzymują dodatek solidarnościowy. Tej informacji nie ma w systemie NFZ, ZUS ma bowiem czas do końca roku na zgłoszenie tych osób do ubezpieczenia. Informację o dodatku należy wydrukować ze swojego konta na Platformie Usług Elektronicznych ZUS (PUE ZUS).


Pozostało 55% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane