Seniorzy uważajcie na siebie, a rodziny na seniorów [OPINIA]

autor: Klara Klinger, Grzegorz Osiecki17.03.2020, 09:24; Aktualizacja: 17.03.2020, 09:24
Koronawirus to jednak realne zagrożenie dziś. Jak pokazują statystyki, między zakażeniem a śmiercią średnio upływa nieco ponad 17 dni. Warto więc to uświadomić naszym seniorom. To rola głównie rodzin, ale także państwa.

Koronawirus to jednak realne zagrożenie dziś. Jak pokazują statystyki, między zakażeniem a śmiercią średnio upływa nieco ponad 17 dni. Warto więc to uświadomić naszym seniorom. To rola głównie rodzin, ale także państwa.źródło: ShutterStock

Doniesienia o kolejnych postępach koronawirusa zaczynają brzmieć jak komunikaty z linii frontu. W ten weekend przekroczyliśmy pierwszą setkę przypadków, a – jak zapowiedział premier – w ciągu kolejnych kilku dni może być ich kilkaset lub nawet kilka tysięcy.

W efekcie kiedy jedni wpadają niemal w panikę, inni lekceważą zagrożenie. To ostatnie dotyczy zwłaszcza najbardziej narażonych osób, czyli seniorów. Wielu z nich uważa, że to problem, który ich nie dotyczy, co doprowadza ich rodziny na skraj wytrzymałości nerwowej.

„Zabraliśmy ojcu buty, a i tak poszedł do kościoła. Ma 8 0 l at i jest w grupie ryzyka”. „Moi rodzice poszli do lekarza, bo mieli umówioną wizytę. Wszędzie chodzą razem, więc poszli. Potem na mszę”. „Mój tata tylko dlatego nie wyjechał do Anglii, bo zamknęli granice, a potem chciał przyjechać niańczyć moją trójkę dzieci. Jest lekarzem. Ma 7 3 l ata”. „Moja mama, która jest profesorem matematyki, poszła kilka dni temu do urzędu skarbowego. Uznała, że musi osobiście złożyć PIT”. „Teściowa, jak tylko ogłosili, żeby zostać w domu, pobiegła do banku. Tam czekała w ogromnej kolejce, chciała wypłacić pieniądze”. „Zadzwoniłem do rodziców, byli na zakupach, poszli w największy tłum, mimo że byli w sklepie dzień wcześniej. Przecież to sobota”.


Pozostało 70% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • j.(2020-03-17 19:22) Zgłoś naruszenie 60

    Niestety niektórzy seniorzy chodzą sobie codziennie do kościoła, bo nie rozumieją, jakie jest zagrożenie. Wierzą tylko w to, co się mówi w kościele, a niestety niektórzy księża też bagatelizują sprawę i mówią ludziom, że najważniejsze jest zdrowie duszy, a to ma gwarantować codzienne uczestnictwo we mszy św. Czy nie należy po prostu zamknąć kościołów? To, co ludzie mają dać na tacę niech odkładają do skarbonki i dadzą później, ewentualnie niektórzy mogą zrobić od czasu do czasu jakiś przelew na konto parafii, ale dziś niech lepiej siedzą w domu i oglądają transmisję mszy św. w TV, ale niech z tego domu nie wychodzą. Tylko, że jeśli tego im nie powiedzą księża, to oczywiście nikogo innego nie posłuchają... Dzisiaj mówienie, że "nie możemy ludziom zamykać drzwi kościołów" to nieporozumienie! W trosce o życie doczesne, którego takim obrońcom "od chwili poczęcia" chce być Kościół, należałoby świątynie na jakiś czas pozamykać na 4 spusty i zachęcić ludzi do oglądania transmisji, bez wychodzenia z domu!

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane