Regulacja zawodu psychologa coraz bardziej potrzebna

autor: Agata Szczepańska06.02.2020, 10:00; Aktualizacja: 06.02.2020, 10:13
Brak regulacji ustawowej sprzyja tworzeniu przepisów stojących w sprzeczności z pragmatyką i etyką zawodu psychologa

Brak regulacji ustawowej sprzyja tworzeniu przepisów stojących w sprzeczności z pragmatyką i etyką zawodu psychologaźródło: ShutterStock

Rusza reforma psychiatrii dziecięcej, oparta na psychologach i psychoterapeutach, a ustawy dotyczącej tych zawodów wciąż nie ma – alarmuje Ogólnopolski Związek Zawodowy Psychologów (OZZP), apelując o zintensyfikowanie prac nad tym dokumentem.

Wczoraj związek zwrócił się w tej sprawie do Marleny Maląg, szefowej Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej (MRPiPS), przypominając, że pod koniec zeszłego roku jej resort poinformował o rozpoczęciu prac nad nowym projektem ustawy o zawodzie psychologa. Jednak z uwagi na koniec kadencji i zasadę dyskontynuacji trzeba podjąć je na nowo po wyborach parlamentarnych. W związku z tym OZZP prosi o spotkanie w tej sprawie.

Jest to tym bardziej zasadne, że – jak podkreśla związek – obecnie następują intensywne zmiany legislacyjne dotyczące psychologów i psychoterapeutów zatrudnionych w ochronie zdrowia, które zostały sprowokowane głębokim kryzysem w psychiatrii dziecięcej.


Pozostało jeszcze 61% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane