Rezydentki w ciąży nie będą pracować w nocy. Co jeszcze się zmieni?

autor: Agata Szczepańska30.10.2019, 08:13; Aktualizacja: 30.10.2019, 11:40
Kwestią wciąż niezałatwioną pozostają przerwy na karmienie.

Kwestią wciąż niezałatwioną pozostają przerwy na karmienie.źródło: ShutterStock

Choć kobiety w ciąży i opiekujące się małymi dziećmi nie muszą pracować w nocy, to z przywileju tego nie mogą w pełni korzystać rezydentki. Zmienić to ma nowa ustawa o zawodzie lekarza.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (3)

 • Rezydent(2019-10-30 22:05) Zgłoś naruszenie 25

  To jest kpina... jest sporo specjalizacji, które umożliwiają atrakcyjny styl życia, w tym pracę bez dyżurów, np.medycyna rodzinna. Jeśli dorosły człowiek decyduje się na specjalizację z ginekologii, to powinien zaakceptować, że dyżury (wyjątkowo ciężkie) są podstawą i esencja jego pracy. To jest nieporozumienie, żeby umożliwiać komuś realizację specjalizacji bez jednolitego dla wszystkich obowiązku dyzurowania. Dyżurowac nie mogą ciężarne i siła rzeczy nie dyzuruja rodzice korzystający z urlopu rodzicielskiego, to jest zrozumiałe i naturalne. Niedyzurowanie z uwagi na wychowywanie dzieci nie jest obligatoryjne, tylko jest przywilejem. Korzystanie z niego jest sprzeczne z programem specjalizacji i zdrowym rozsądkiem. Osobiście znam koleżanki które całą specjalizację migały się od dyżurów, skutkiem czego nie umieją NIC. Zaczynamy zachowywać się jak przedszkolaki. Rezydent ma określone obowiązki, a program specjalizacji określone cele. Jedne i drugie powinny być równe dla wszystkich. Jak ktoś nie chce dyżurów, pora zmienić specjalizację.

  Odpowiedz
 • Rezydentka(2019-10-31 07:46) Zgłoś naruszenie 30

  Przeczysz sam sobie - przyznajesz, że w ciąży nie trzeba dyżurować, a jednocześnie krytykujesz te zmiany. Ten projekt nie zwalnia z dyżurowania przez całą specjalizację - tylko do maksymalnie 2 lat. Nadal 3 lata trzeba dyżurować. Teraz mamy taki absurd, że w ciąży dyżurować nie wolno, ale te dyżury trzeba odrobić - czyli mając małe dzieci dyżurować ponad normę lub kończyć specjalizację na wolontariacie.

  Odpowiedz
 • rezydent= praktykant=najniższa krajowa na 1 zmianę(2019-11-05 14:14) Zgłoś naruszenie 10

  płaca.Nikt nikomu nie zabroni ,aby jako wolontariusz dokształcał się po godzinach pracy.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane