statystyki

Regionalizacja ratunkiem na zdrowotną zapaść

autor: Agata Szczepańska04.09.2019, 10:54; Aktualizacja: 04.09.2019, 10:55
Samorządowcy są gotowi przejąć odpowiedzialność za politykę zdrowotną na swoim terenie – pod warunkiem ścisłej współpracy z rządem i płatnikiem.

Samorządowcy są gotowi przejąć odpowiedzialność za politykę zdrowotną na swoim terenie – pod warunkiem ścisłej współpracy z rządem i płatnikiem.źródło: ShutterStock

Samorządowcy są gotowi przejąć odpowiedzialność za politykę zdrowotną na swoim terenie – pod warunkiem ścisłej współpracy z rządem i płatnikiem.

Najnowsze informacje o sytuacji finansowej szpitali powiatowych i wojewódzkich nie pozostawiają złudzeń – kondycja placówek, dla których organami tworzącymi są jednostki samorządu terytorialnego, zdecydowanie się pogarsza. W zeszłym tygodniu, na konferencji zorganizowanej przez przewodniczącego Konwentu Starostów Województwa Opolskiego, przedstawiono dane zgromadzone przez Związek Powiatów Polskich oraz informacje zebrane przez samorządy województw. Wynika z nich m.in., że strata finansowa tych placówek za ubiegły rok wynosiła 639 mln zł, a w pierwszym półroczu br. – już 676 mln zł. O złej sytuacji szpitali samorządowych ich dyrektorzy i właściciele alarmują od dłuższego czasu. Teraz coraz bardziej zdecydowanie wzywają do działań naprawczych.


Pozostało jeszcze 75% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane