statystyki

Zmiana wymagań dla kierownika karetki. Nie pięć lat doświadczenia, ale 5 tys. godzin

autor: Agata Szczepańska25.07.2019, 07:00; Aktualizacja: 25.07.2019, 07:32
Resort zdrowia nie uzasadnił w projekcie, dlaczego zmienia wymóg pięcioletniego doświadczenia, ponieważ zapis ten wprowadzono na etapie prac sejmowych.

Resort zdrowia nie uzasadnił w projekcie, dlaczego zmienia wymóg pięcioletniego doświadczenia, ponieważ zapis ten wprowadzono na etapie prac sejmowych.źródło: ShutterStock

Nie pięć lat doświadczenia, ale 5 tys. godzin – w ciągu pięciu lat. Takie wymogi będzie musiała spełnić osoba kierująca zespołem ratownictwa medycznego (ZRM). Resort zmienił wymóg obowiązujący od zeszłego roku i przysparzający jednostkom sporo problemów.

Zmiany wprowadzi ustawa o zmianie niektórych ustaw w związku z wdrażaniem rozwiązań w obszarze e-zdrowia, uchwalona na ostatnim posiedzeniu przez Sejm. Zmienia ona art. 36 ust. 5 ustawy o Państwowym Ratownictwie Medycznym (t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 993).

Zgodnie z tym przepisem kierownikiem ZRM, poza lekarzem systemu, będzie mógł być ratownik medyczny lub pielęgniarka systemu, z doświadczeniem w udzielaniu świadczeń w zespole ratownictwa medycznego, lotniczym zespole ratownictwa medycznego lub szpitalnym oddziale ratunkowym, w wymiarze co najmniej 5 tys. godzin w okresie ostatnich pięciu lat.


Pozostało jeszcze 60% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane