statystyki

Zmiana wymagań dla kierownika karetki. Nie pięć lat doświadczenia, ale 5 tys. godzin

autor: Agata Szczepańska25.07.2019, 07:00; Aktualizacja: 25.07.2019, 07:32
Resort zdrowia nie uzasadnił w projekcie, dlaczego zmienia wymóg pięcioletniego doświadczenia, ponieważ zapis ten wprowadzono na etapie prac sejmowych.

Resort zdrowia nie uzasadnił w projekcie, dlaczego zmienia wymóg pięcioletniego doświadczenia, ponieważ zapis ten wprowadzono na etapie prac sejmowych.źródło: ShutterStock

Nie pięć lat doświadczenia, ale 5 tys. godzin – w ciągu pięciu lat. Takie wymogi będzie musiała spełnić osoba kierująca zespołem ratownictwa medycznego (ZRM). Resort zmienił wymóg obowiązujący od zeszłego roku i przysparzający jednostkom sporo problemów.

Zmiany wprowadzi ustawa o zmianie niektórych ustaw w związku z wdrażaniem rozwiązań w obszarze e-zdrowia, uchwalona na ostatnim posiedzeniu przez Sejm. Zmienia ona art. 36 ust. 5 ustawy o Państwowym Ratownictwie Medycznym (t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 993).

Zgodnie z tym przepisem kierownikiem ZRM, poza lekarzem systemu, będzie mógł być ratownik medyczny lub pielęgniarka systemu, z doświadczeniem w udzielaniu świadczeń w zespole ratownictwa medycznego, lotniczym zespole ratownictwa medycznego lub szpitalnym oddziale ratunkowym, w wymiarze co najmniej 5 tys. godzin w okresie ostatnich pięciu lat.


Pozostało 60% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane